Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk ezzel a kutyával?

Mit csináljunk ezzel a kutyával?

Figyelt kérdés
Egy spániel kutya.A társa,aki keverék megharapta és nagyon vérzett.Most fekszik,de már evett.Egy ismerősöm kutyája,nem az enyém.Adtak neki ALGOPIRIN-t,nagy nehezen megette.Szerintük az állatorvos felesleges,de mi van ha mégis..Igazuk is van,mert lehet az állatorvos is csak megnézi,aztán mond valamit (pl.:megmarad,meghal stb.)és fizetni kell..jó sokat.tehát van valami ötletetek hogy meggyógyuljon?Ha van légyszi írjátok meg!!!:)
2011. aug. 14. 16:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Embereknek való gyógyszert SOHA nem adunk a kutyának, csak akkor, ha maga az állatorvos írja fel!

Állatorvosnak mindenképpen látnia kéne a kutyát!

2011. aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy nyílt seb, akkor lehet, hogy varrni kell. Mindenképpen le kell kezelni a sebet, és alaposan kitisztítani. Gondolom ezeket nem tudjátok házilag megoldani, tehát nagyon kéne az az állatorvos. Honnan tudod, hogy porc, csont nem sérült?
2011. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A harapás után tuti a fertőzés, amit csak injekcióval lehet lenyomni. Ki is kellenen takarítani a sebet. Szóval, orvos kellene.
2011. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Algopiriiint?? Kutyának? Nem szabad!!! Mindenképp vidd el állatorvoshoz a kutyust, ez nem játék. Azonnal ki kell tisztítani azt a sebet!
2011. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 panettone ***** válasza:

Teljesen felelsleges volt az algopiryn, lehet adni de csak indokolt esetben- pl amikor a doki írja fel+ Ha meg is rázta és érte a harapáson kívűl más sérülés akkor csak elnyomjátok a fájdalom érzetét és nagyobb baj lehet ha nem jelzi! Ilyent többet ne!

De fontos lenne alaposan lefürdetni olyan samponnal amibe kevertetek betadint és ha nagy a bundája akkor nem ártana letolni rövidre, mivel a seb el fog fertőződni.

Figyeljétek, ha nem látszik is sérülés akkor is le kell fürdetni legalább ennyivel csökken a seb elfertőtődésének az esélye, ha akkora a seb hogy látni is akkor viszint ÁLLATORVOS! Nem fogja összevarrni ennek a költségétől ne félj vagy betadint vagy hyp...os oldatot fog felírni egyik sem drága pár száz forint és azzal a lehető leg tisztábban kell tartani a sbet.

Mindenképpen tegyétek meg hopgy elviszite, ugyanis egy harapot sebet könnyű kezelni viszont ha nem kezelik az a kutya halálát is okozhatja mert először elfertőződik (a másik kutya nyálától) aztán beköpik a legyek a sebet majd a genny bekerül a véráramba és vérmérgezésbe meghal.

Míg gondos sebkezelésel mindez megeőzhető. oltások rendben? Láza: Száj nyálkahártyája fehéres/pirosas?

2011. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szerintem a sebet valamivel le kellene kezelni nehogy elfertözödjön és utána menni állatorvoshoz mert akkor is!!!!! Rohan azáálatrokvoshoz mert ha téged harapott volna meg a kutya rögtön rohánnna azorvoshoz akkor a kutya miért kivétel !!!
2011. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Basszus hihetetlen!!nem értitek hogy nem az én kutyám!!semmi közöm sincs hozzá !!! csak megkértek hogy rakjam ki a kérdést!!! ennyii ! én sem adtam volna neki gyógyszert,és mi vittük volna az állatorvoshoz,,de hát nekik aztán lehet beszélni...mondtam nekik hogy nagy lesz a baj,ha nem viszik el!!szerintem is látni kellett volna egy állatorvosnak,de hát hiába,szerintük drágga a kezelés..most én mást nem ttudok tenni.am meg elég jól van és elakarják altatni a kutyát..amelyik megharapta..szerintem igazságtalan..de az ámm
2011. aug. 15. 12:50
 8/14 panettone ***** válasza:

:-) nálunk a spánielmentésnél kb 62 spániel van...egyik sem a mienk! De ha bármi bajuk van csak csak valahogy megoldjuk, ha már eljutottál odáig hogy szívességből feltetted a kérdést akkor csak csak érdekel a kutya sorsa...és írtam is hogy alig pár száz forint a sebkezeléshez szükséges gyógyszerek ára...olyan nagy dolog lenne ahelyett hogy itt véded magad inkább lekezelni azt a kutyát? A heroszhoz mosz került be egy spániel akinek a legyek már beköpték az elfertőzödött sebeit...konkrétan levágták a füleit tőből. Ezt simán meg lehetett volna előzni mondjuk ha a kutya gazdája észreveszi hogy baj van és kezeli.

De mindegy, ez csak egy észrevétel sopánkodjatok csak a kutya felett, de ha beköpték a legyek akkor plízzz ne itt kérdezősködjetek hanem menketek el állatorvoshoz csak addigra gyűjtögessenek a gazdik egy kis pénzt mert az már drágább lesz.

2011. aug. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
én tettem nekik elég szivességet!!!de ez az,hogy az állatorvost se akarják kihívniii!!én már hányszor mondtam nekik....am. meg jól van..és semmi baja..töb választ ne küldjetek!!!!
2011. aug. 16. 08:00
 10/14 panettone ***** válasza:

"Mit csináljunk ezzel a kutyával?" ez volt a kérdés, mégis mit gondoltatok mi lesz a válasz? Én lértem, hogy nem a tied a kutya, és hogy nem hívnak hozzá állatorvost, de mégis milyen választ vártál?

Mi lett volna a jó válasz amit még hajlandóak vagytok megtenni érte?

Ez a kutya ha valóban láttáok, hogy vérzett most jut majd el abba a fázisba hogy beköpik a legyek és pár nap múlva belázasodik és a sebből a genny bekerül a vérkeringésébe... mit kellett volna írni, hogy ne kapd fel a vizet? Amit még esetleg meg is tudtok tenni?

2011. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!