Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kéne ezt megtanítani neki?

Hogy kéne ezt megtanítani neki?

Figyelt kérdés
Hogy lehetne a kutyának megtanítani hogy minden körülmények között visszajöjjön, parkba lát 1 másik kutyát vagy valahol egy macskát rögtön rohan és nem lehet megállitani, leszidom az se használ, sípot még nem probáltam 9honapos nj.
2011. aug. 25. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez talán az egyik legnehezebb dolog. Első lépés a parancs szavak megtanítása. Ül, fekszik marad...stb. Utána pórázon láb mellett séta, úgy hogy nem húz, nem rángat. Aztán póráz nélkül gyakorolni, jutalom falat a kézben és a kutya folyamatos szem kontaktussal kövessen láb mellett. Aztán megjutalmazod ha teljesíti. Végén ugyan így, csak megkérsz egy ismerőst, hogy kutyával sétáljon el mellettetek és te meg a kutyát jutalom falattal maradásra vezényled. Rengeteg gyakorlás, nekem sem ment könnyen, ráadásul kuvaszoknak megtanítani. De kitartással sikerült.
2011. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elsőnek köszönöm a választ , parancsok mennek, láb mellett vezetés is nem huz semmi csak tul kiváncsi...
2011. aug. 25. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a parancs már megvan és néha működik is, akkor ez a továbbiakban nem tanítás kérdése. Egyszerűen nincs akkora tekintélyed a kutya előtt, hogy minden esetben engedelmeskedjen. Van olyan, hogy a a környezeti ingerek felülírják a parancsodat. Ezen kell mostmár dolgoznod. Népszerű kifejezéssel élve: "legyél te a falkavezér!" :)))
2011. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a legelső válaszolóhoz, pont a minden körülmények közötti behívás az egyik legnehezebb falat. Személy szerint egy jó tükörmódszeres kutyasulit ajánlanék, személy szerint nekem nagyon sokat segített! Jó gyakorlást!
2011. aug. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a jutalom falattal!Ezt akár otthon is lehet csinálni!Kezd el az ül paranccsal.Ha megcsinálja adj neki egy falat,a kutya egy idő után összeköti,hogy parancsteljesítés után jutalom!Azután már mehet a gyere,hozzám,lábhoz stb...Egy idő után már falat se kell,elég,ha megdicséred,mert neki az jelenti a legtöbbet,ha a gazdi dicséri!
2011. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remélem sikerülni fog ,nagyon szeretem nem akarom hogy elüsse valami vagy feljelentse valaki. )
2011. aug. 25. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!