Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergiből kan is jóindulatú?

Leonbergiből kan is jóindulatú?

Figyelt kérdés

Sokan mondták,hogy leonbergiből a szuka családcentrikusabb,és könyebben kezelhető.

Kannal milyen bajok fordulhatnak elő?

Írták,hogy serdülőkorban nagyon kell figyelni a kanokra.

Kant akarnék,de lehet hogy így szukát veszek,vagy mik a tapasztalatok a kanokkal és a szukákkal?

15 éves vagyok (15/F) volt eddig több pulim és 2 tacskóm.

Tudnák kezelni egy kan leonbergit?

lényegében ő is jóindulatú nem?


2011. aug. 26. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha időben ivartalanítjátok, akkor a kannal sincs több baj mint egy szukával. Csak tudod, mikor nincs a kan ivartalanítva, akkor agresszívabb más kutyákkal, főleg a többi kannal.
2011. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen! Ez tök mindegy hogy milyen fajta a kutyád ez minden fajtánál igaz mindegyik nem jó indulatú! Az igaz hogy a szukák bújósabbak míg a kanok függetlenebbek! Igaz nekem nem Leombergim van hanem 3 kan és 1 szuka kutyám és a kanok sokkal fügettlenebbek mint a szuka! Én amúgy a kant jobban ajánlanám de ti tudjátok! Én a kan kutyáknak jobban szeretem a viselkedését hogy pörgősebbek nincsnnek mindig a seggedbe stb...
2011. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és az szukán kívül egyik sincs ivartalanítva és jól elvennak a kanok más kanokkal is!!!!
2011. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nekem személy szerint jobban tetszenek a kanok,nagyobbak,erősebbek,szebbek szerintem,

De mikkel lehet gond kannál pl?

Leonbergire azt írják,hogy nagyon jó indulatú,idegeneket sem harapná meg,ezért tetszik,a kan is ilyen?

meg általában az van írva,hogy kijön minden kutyával,nem dominál,kan az igen?

előre is köszi a mostani válaszokat is.

2011. aug. 26. 14:45
 5/11 anonim ***** válasza:
bocsi rosszul írtam minden fajtánál a kan is jó indulatú álltalában!ezt kartam írni!
2011. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát általában a kan Leombergi is jó indulatú az idegenekkel.

Más kanokkal nem rivalizál.

A kannal az lehet a probláma ha nincsen kellően lefáraszva akkor tüzelési időszakban szökhet!

2011. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha házőrzésre kell akkor más fajtát kell választani.
2011. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem kell házörzésre,sok ember megfordul nálunk és kéne egy nagy és jó indulatú kutya amelyik senkit sem harapna meg,de azért idegen általában ahol ilyen nagytestű kutya van nem merne mondjuk bejönni.....
2011. aug. 26. 14:50
 9/11 anonim válasza:
hidd el ahova az idegen be akar menni oda be is fog és egy leonbergi sem lesz számára akadály(mint ahogy egy dobermann/rottweiler/kuvasz stb. sem)
2011. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Leonbergim van, és iszonyat jó fej kutya!:) Mikor vendégek jönnek hozzánk, és látja, h h reagálunk, akkor sosem bántja vagy harapja meg őket, teljesen barátságos velük. Viszont ha egy idegen, nem várt személy jön,pl postás, futár,stb, akkor nagyon ugat, és ellenszenvesen viselkedik. Szerintem ez pont jó, idegenekkel nem barátságos,tehát jó házőrző, de amúgy nagyon szelíd természetű.:) A miénk kan, és nagyon családcentrikus, nagyon igényli a társaságot. Ő is nagyon jól kezelhető,nekem különösen szót fogad (pedig 16 vagyok, és alkatra sem egy nagy darab) ;nagyon okos, intelligens, könnyen tanul,nagyon játékos.:) Én nagyon szeretem, szinte már családtag.:)
2012. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!