Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha kiesik a...

Mi a teendő ha kiesik a palotapincsi szeme?

Figyelt kérdés
a tegnap a nagy kutya ugy ráijesztett a kis palotapincsimre hogy elszekedt az izom az eggyik szemében,az allat orvos öszevarrta a szemhéját hogy viszahuzodjon a szem,történt már valakivel hasonlo?egyáltalán öszeszokták varrni a szemhéjjá?
2011. aug. 27. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:

OMG ilyent se hallottam még!!!

Nem történ még a kutyáimmal ilyen.

Hát ha össze varta a szemhéjat az orvos, akkor igen, csak tudja h mit kell!!!

Szószerint kieset?:S:O

2011. aug. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én hallottam ilyet hogy a kutya annyira felhúzta magát vmin másik kutyán vagy macskán nem tudom hogy ki esett neki, talán vmi nyugodtabb környezet kellene neki vagy nyugtató :S de van ilyen igen.
2011. aug. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a palota pincsiknél előfordul az ilyen,mert nekik amúgyis "kijjebb" van a szemük,tehát kicsit kivan gúvadva :D
2011. aug. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
velem nem történt, de az állatorvos mondta, hogy előfordulhat ilyen, hogy kiesik, mert olyan gülledt... hát nyilván akkor orvoshoz kell vinni.
2011. aug. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem, nem esik ki szó szerint első:)

meglazulnak az izmok, és az inak, kirívó esetben elszakad, mint ahogyan a kérdező kutyájával is történt.

Ez mind a rövid pofa, kidülledő szemek miatt van.

Én úgy tudom, hogy összevarrják igen, többek közt a rengeteg fajta fertőzésveszély miatt is, meg hát gondlom így tudják helyre állítani neki.

Vissza csak nem nyomhatja az orvos az ujjával:)

Jobbulást a kicsikének!:)


22N

2011. aug. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok

Jah, érten:)))

2011. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pár éve mi is így jártunk sajnos. A kaukázusim nekiment a pincsinknek és pont a fejét kapta el, szóval neki is kifordult a szeme. Az állatkórházban visszatolták neki és összevarrták a szemhéját. Később kivették a varratot, de sajnos megvakult arra a szemére. Aztán szegény fél szemmel őrizte a házat ezek után és végül a sövény kibökte az ép szemét és arra is megvakult. :(((
2011. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ilyen esetben érdemes minél előbb orvoshoz fordulni, mert a szem vérellátása nem megfelelő, szaruhártya kiszáradhat + retina is leválhat ezért megvakul a kutya. a szemhéjakat azért varrják be, hogy amíg nem erősödik meg újra a szemet tartó szövet, ne essen ki újra. ez kb 10-14 nap. rossz hír hogy amelyik kutyának már esett ki az szeme, annál nagyobb valószínűséggel megtörténhet megint, mert azt azt tartó izmok már meglazultak egyszer
2011. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A baratnomek felmelegitett kiskanallal visszanyomtak.
2011. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálam is volt ilyen elkel vinni orvoshoz és az vissza

rakja neki de siess vele mert lehet meg vakul!

2015. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!