Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy komondort milyen kutya...

Egy komondort milyen kutya tud legyőzni ha mondjuk két kan összeugrana és az egyik a komondor? Mert hogy annyi a szőre lehet hogy semmit nem érez:-)

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 21:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Jugoszláv farkasölő van, magyarul sárhegyi, eredeti nevén sarplaninac. De az azért kisebb, mint a komondor, szerintem nem egy kategória.
2011. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
4 éves voltam drágám. Voltam vasággyal 30 ő meg 70 minimum. Amúgy meg a szüleim vitték őt, amíg el nem mérgesedett a helyzet, utána már csak a kertben (ami jó 300m hosszú) sétálhatott. Érdekes hogy egy kutyánkkal sem volt gondunk csak vele, de mondjuk én így is szerettem azt a kutyát, hiába harapott meg. És mi lenne, ha nem hülyegyerekeznél le, mikor az égvilágon semmit sem tudsz rólam, hm?:) Megköszönném, ha előítéletek és korai következtetések helyett, inkább elgondolkoznál, miket írogatsz...
2011. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Komondorom van és azzal értek egyet, aki az elején írta, hogy az nyer, amelyik jobban akar nyerni és a fizikuma megvan a másik ellen.

Tény, a komondornak kevés ellenfele van és hasonló habitus, győzni akarás mellett nem sok kutya tudná legyőzni, hacsak nem tudja olyan helyen elkapni elsőre (orr, végtagok), hogy abból már komoly sérülést okozzon.


Én láttam kutyát szájzárat kapni komondor nyakán (illetve szőrén). Esélye sem volt, hogy a nyakához érjen.

Egy kifejlett kan komondor 55-70kg között mozog és ehhez a súlyhoz meglepő gyorsaság párosul.


A svájci hegyi kutyák nem tudják felvenni a versenyt egy keleti típusú pásztorkutyával (kau, káj, kangal, komondor, stb.), még a legnagyobb, a bernáthegyi sem, mert teljesen más karakterű kutya. A molosszerek közül amik méretben közel állnak hozzájuk szintén nem, mert lassúak és lomhák. Persze nem azt mondom, hogy mindig a pásztorkutya nyerne, de többnyire igen.


Az ilyen cane corso, kanári szigeteki, stb. típusú kutyák pedig méretben már kisebbek. Persze itt is van esély, amennyiben olyan habitusú az adott egyed, de hasonló vérmérséklet mellett ezeknek a kutyáknak sincs esélye.


Game pit? Talán, ha tudja hogy kell harcolni egy pásztorkutya ellen. Ha nem, akkor neki sincs sok esélye.


Visszatérve a komondorra, hatalmas előny a nagy bunda, ráadásul nem egyszerű bunda, mert nagy bundája van több fajtának is (bernáthegyi, kau, újfoundlandi, stb.), a komondoré rasztás, ami miatt egy kemény, de egyben szivacsos anyag jön létre. Ezt csak az érti, aki már fogott ilyen bundág (vagy rasztás hajat). Tapasztalat, hogy még ollóval is nehéz vágni és annyira tömött, hogy ha csutkára belemarkolok, egyszerűen nem érem el a kutya bőrét. A tesómék leonbergijén viszont simán elérem, pedig annak szintén nagy, de sima hosszú szálú bundája van.


Viszont olyan nincs, hogy legyőzhetetlen.

2011. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Akkor jobb ha azt mondom a szüleid hülyék hogy vesznek 1 ekkora kutyát mikor nem tudnak vele eleget foglalkozni,nevelni ? :)
2011. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!