Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszúszőrű kutyát szoktak...

(L) Bella (L) kérdése:

Hosszúszőrű kutyát szoktak nyáron nyírni? (pl. Collie, border, golden retriever)

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 10:33
1 2
 11/11 tanyo válasza:
100%

Nyáron nagy melegben véleményem szerint állatkínzás nem lenyírni a hatalmas bundával rendelkező kutyákat.

Gondolok itt a pulira, komondorra.

Aki úgy gondolja, hogy nyáron hűt a hatalmas bunda, azt boldogan kiültetem egy egész napocskára a tűző napsütésre egy jó vastag subába, aztán este kifaggatnám hogyan érezte magát.

A juhászok (nem a parasztok) nem véletlenül nyírták le tavasszal a kutyáik szőrzetét birkanyírás alkalmával.

Más kérdés, hogy néhol falun a paraszt hozzá sem nyúl a kutyához, mert büdös ápolatlan, sok esetben még üríteni sem tudnak annyira el vannak hanyagolva.

A németek schnauzere sem véletlenül van fazonra nyírva. A hülye németje inkább lenyírja a kutya bundáját, hogy az tisztán tudja magát tartani. Egyébként a tél végére kb hasonló méretű bunda nő egy komondoron is mint egy schnauzeren.

Én amellett vagyok, hogy egy kedvtelésből tartott a komondorhoz, pulihoz hasonló szőrzettel megáldott kutyát érdemes tavasszal megszabadítani a szőrpáncéltól.

Én minden évben lenyírom a komondort, aki hihetetlenül boldog tud lenni miután megszabadul a több vodörnyi szőrtől.

A kutya szőrzetének alakulását egyébként a szelekció útján maga az ember szabályozta. A komondor származási helyén valóban olyan éghajlati körülmények uralkodnak ami esetenként indokolja a nagy bundát.

A kutya ősének, a farkasnak nem véletlenül olyan és akkora a szőrzete, amilyen. Az a szőrzet valóban fűt télen és hűt nyáron. A sok okos "ne nyírd le" közül látott már valaki farkast vedlés után? Hát azon bizony elég vékonyka bunda marad.

Aki akarja nyírja bátran, semmi baja nem lesz a kutyának.

2014. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!