Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás vagy elköttetés?...

Ivartalanítás vagy elköttetés? Mi a különbség? Lent több

Figyelt kérdés
Melyiket csináltassam? Van különbség a kettő között?
2011. aug. 29. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Van. Ha csak elkötik, akkor attól még ugyanúgy lehet beteg (gennyes méhgyulladás, méhnyakrák, további daganatos megbetegedések) ill. tüzelni ugyanúgy fog, csak kölykök nem születhetnek.

MINDENKÉPP ivartalanítás teljes kipakolással!!!

2011. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem teljes kipakolással,de ivartalanítás a megfelelő. Viszont elég csak a petefészkeket kivenni. Az én cicám is most lett túl rajta,teljesen zökkenőmentes volt. Ha csak elkötik,becsúszhat még cica.
2011. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a doki el akarta kötetni a labi kanomat, de előtte még nem csinált ilyen műtétet, így neki golyszija nincs már egy ideje.:)
2011. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én amióta nagynénémék puliját nem teljesen pakolták ki és 4 évre rá 11 évesen begyulladt a bent maradt méhe, soha többet nem javaslom senkinek, h ne teljesen pakoltassa ki a kutyáját (macskáknál nem tudom h ez mennyire kockázatos vagy sem). Nekem is az összes kutyám teljesen ki van pakolva és semmi probléma nincs emiatt velük.
2011. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta: Ha csak elkötöd attól még fog tüzelni, betegségektől nem óvod meg annyi, hogy nem lehetnek kölykei. De ha már pénzt adsz érte akkor biztosra menj úgy értem rendes ivartalanítás, nem elkötés. Tudtommal a legtöbb orvos már nem is csinál sima elkötést. Itt nálunk van szuka a futtatón akit csak elkötöttek és csak az volt a cél hogy ne legyenek kölykei (először kertben volt), de ő már idősebb régen ivartalanították.
2011. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Ha ivartalanítvavan akkor nincs benne ivar...

Ha meg el van kötve azt kilehet bogozni...

2011. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na most itthon is tisztáztam az ügyet, a petefészke és a méhe is ki lesz véve.

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 30. 09:39
 8/8 anonim válasza:
A mi kutyánk el lett köttetve kölyök korában, és kb. 9 évesen áttétes emlődaganatban halt meg. Szakember véleménye szerint - akit megkérdeztünk - az elköttetéssel az a baj, hogy az ilyen szukák kb. 9-10 éves korukra emlőrákot kapnak, rosszabb esetben áttéteset. Ám ha daganat fel van fedezve, gyógyítható!
2011. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!