Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani, az...

Hogy lehet megtanítani, az ilyen makacs kutyákat?

Figyelt kérdés

1 hónapja fogadtunk be egy keverék kutyust. Imádjuk!(: Régebben már volt egy kutyám, őt mindenre megtudtam tanítani amire csak akartam két nap alatt. Viszont őneki most semmit nem tudok megtanítani. Imádja ha simogatjuk, gondolom régen nem nagyon törődtek vele,és olyankor egyfolytában nyalogatja a kezünket:) És amikor próbálom tanítani, akkor vagy azt akarja hogy simogassuk, vagy semmi másra nem figyel csak a jutalomfalatra, teljesen meg van kergülve, és olyan mintha a falatnak beszélnék.:D Már ülni tud úgy hogy jutalom falat van nálam, vagy valami kaja... Biztos, hogy nem az a baj hogy nem gyakoroltam vele eleget, mert 2 hétig próbálgattam egyfolytában, és nem megy! Mit tegyek? :)

Köszi a segítséget!


2011. aug. 29. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Kutyasuli.
2011. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kell találni azt a motivációt, ami még nem túl magas ahhoz, hogy elvegye az eszét, de nem is túl alacsony, tehát megérje érte gondolkodni. Ha ennyire túlmotiválja a falat, esetleg próbáld meg mi történik, ha evés után próbálsz vele gyakorolni.


Nem makacs szerintem, csak még nem tudja mi hogy van, nem biztos benne, hogy holnap is lesz mit enni. állíts fel neki szabályokat, akkor könnyebben beilleszkedik, és megalapoztod a falkavezérséget.

2011. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2011. aug. 29. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!