Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyákat...

Hogyan lehet a kutyákat megtanítani parancsszóra morogni vagy esetleg ugatni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy valahogy meg lehet tanítani de pontosan hogyan? Érdekelne.
2010. márc. 5. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szijaa. erre nem tudom a választ, de ajánlom Thomas Berzina-tól a Hét tappancs gazdája Penny könyvet, ebben sok minden hasznos dolog benne van, és érdekes is a könyv!

16 részt írt belőle az író, és nagyon sok hasznos dolog benne van, köztük az is ami a kérdésedre választ ad. (asszem) xD

2010. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A morgást nem tudom de az ugatást könnyen. Mi úgy tanultuk h mikor ugatott mondtam neki h ugass és mutattam melé egy jelet, majd megjutalmaztam. Ezt hamar összekötötte és gyakorlással megtanulta! :) Sok sikert!
2010. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak úgy sikerült a morgást, hogy mikor rongyuzunk, morogjon. :D Egyszerűen rongyozás közben biztattam, hogy morgó hangot adtam ki és ha ő is morgott, akkor dicsértem és még jobban rongyoztam vele. :D Most már mindig morogva huzakodik, persze csak játékból. :D Az ugatást pedig úgy, ha valamire ugatott, mindig biztattam és dicsértem, amivel viszont jól el is rontottam a kutyám, mert minden rezzenésre ugatni kezdett, állandóan jelzett. És leszoktatni erről sokkal nehezebb volt, mint rá. Úgyhogy intő példa, nem biztos, hogy jó ötlet, legalábbis én eléggé megbántam. :S :D De lehet, csak rosszul csináltam. :D Viszont azt nagyon jól megtanultam, hogy lehet leszoktatni róla, csak olyan erősen benne maradt az ugatás, hogy időnként emlékeztetni kell rá, hogy mégsem kéne. :D
2010. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!