Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiállítási kutyákat tényleg...

A kiállítási kutyákat tényleg nem szabad megtanítani ülni?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy összekeverik az ül és áll parancsot? Akkor munkakutyával, aki tudja mindkét parancsszót, hogy lehet elmenni kiállításra? Vagy azok is összekeverik? Akkor hogy vizsgáznak le velük? Nem értem ezt a dolgot, már több felvezető mondta ezt, de nem akartam velük belemélyedni ebbe, mert láttam rajtuk, hogy elég érzékenyen érinti a téma őket, főleg úgy, hogy alapvetően munkára tenyésztett fajtájú kutyáik vannak. De nem tudom összerakni, hogy ha kiállításra szeretném hordani a kutyám, akkor nem taníthatom meg? És ha obedience-s vagy HPO-s kutya? Azok nem keverik össze, akkor a kiállítási kutyák miért?
2010. márc. 30. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem félreérthettél valamit. Ilyesmi biztosan nincs. Minden kutya alapnevelése az "ÜL" paranccsal kezdődik, ezt nem lehet kihagyni.
2010. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség. a kiállítási kutyák ugyanolyanok, mint a többi, természetesen ismernek minden normális parancsot. Honnan vetted ezt?...
2010. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha összekeveri a kutya a két vezényszót, az a gazda hibája. Rosszul tanította meg.

A ringbeni viselkedést is tanítani kell a kutyának.

2010. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezt mondta a tenyésztő. Szerintem hülyeség.

Az az indok, hogy ha megtanítod leülni a kutyát, akkor le fog ülni felvezetéskor a ringben és kidobnak vagy rossz eredményt adnak a bírók.

Én megtanítottam a kutyámat az ül és az áll parancsra is. Soha nem ült le a ringben, még hosszú várkozás és álldigáláskor sem. A kiállításra tenyésztők legtöbbször semmire sem tanítják meg a kutyáikat, csak arra, ami a nyeréshez kell. Ennek szerintem általában az az oka, hogy nem azért tartják, hogy kutya legyen, hanem hogy a kölykei minnél több pénzt hozzanak.

Természetesen tisztelet a kivételnek.

2010. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na igen. Onnan vettem ezt a dolgot, hogy felvezetők mondták, akik kiállításra hordják a kutyáikat, nem a kisujjamból szoptam ki. :D Csak a bicska kinyílt a zsebemben, mikor a showkutyás közli, hogy az ő kutyája kiállítási bábu, neki az a dolga, hogy álljon és milyen ciki, ha az áll-ra a ringben leül a kutya. Mondja et úgy, hogy "munka-fajtája" van. :S
2010. márc. 30. 11:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyám van, mindkettő jár kiállításra. Tudják az ül, és a fekszik parancsot is többek közt. Figyeltetni teljesen máshogy szoktam, azt is meg kell tanítani, hogy szépen álljon, jól mutassa magát, erre külön vezényszó van, és figyelnek a jutalomfalatra, szisszegésre emelik a fülüket.

Nem ülnek le kiállításon. De ha véletlen leül egy kutya, vagy akár ugrik egyet, akkor egyszerűen előre kell léptetni, nem olyan nagy gond. Sokan a fogvizsgálathoz leültetik a kutyát. Inkább az a fontos, hogy szépen mozogjon, akkor ne üljön, vagy húzzon.

2010. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van mert az áll és az ül a kutyáknak végletesen hasonló szó! Én más szót használok, van az ül, és a marad-ez a standard beállításban mozdulatlanul áll és szépen figyel parancsa, közben bármit csinálok vele én vagy a bíró, átteszem a lábát ő nem mozdul. (a klasszikus maradot megint máshogy mondom mint a legtöbb ember, de ez most itt nem téma.)

És egyértelmű egész testes jelet használok a parancsszóhoz, leguggolok a kutya oldalánál, egy pillanatra jobb kézzel a figyelés irányába mutatok(h hova figyeljen), ball kézzel a combja elé nyúlok finoman. Ennyitől reflexszerűen úgy marad és már állítgathatom, kerülgethetem amíg fel nem oldom a parancsot.

2010. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Akiteki ***** válasza:
Kis pontosítás: a jutalomfalatra ne üljön le. Egyébként az ül parancsra megtaníthatod, de ha jutalmazod, akkor azt állva kapja. Ennyi a különbség.
2010. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az "ül"-t röviden mond, az "áll"-t pedig kicsit nyújtsd el. Így nem fogja összekeverni. Ennyi. Nem olyan nagy szám.
2010. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Ez amolyan elvi kérdés volt, én nem akarok kiállítani, a kutyám tanítását az ül-lel kezdtem, most tanítom neki az áll-t. Csak pár showkutyással történő beszélgetés során jött fel ez a téma és értetlenül álltam előtte, de nem akartam belekötni a mondókájukba. :D

Köszönöm, megvilágosodtam. Szerintem is az a normális, ha a kutya meg tudja különböztetni a két dolgot, nem értettem, hogy lehet ilyet állítani. De ők valószínűleg lusták lennének a korrigáláshoz, vagy csak szobanövénynek tartják a kutyát (?). Az enyémnek megtanítom mindkettőt, de a tippjeitek alapján tudom, mire figyeljek. Köszi! :)

2010. márc. 30. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!