Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bánok ilyen szerencsétle...

Miért bánok ilyen szerencsétlenül a kutyákkal?

Figyelt kérdés

Bármilyen állat kerül a kezembe az nem ússza meg "fájdalom" nélkül.

Közveszélyes vagyok az állatokra főleg a kutyákra, pedig nagyon szeretem őket, de bármibe fogok egy kutyával az eb rosszul fog járni.


Pl:


A kutya nem tudott a lépcsőn feljönni, én ekkora megpróbáltam minden módszert,hogy megtanítsam, ezért a lépcső közepére vittem, és mögötte álltam,hogy ha leesne elkapjam, azonban semmit sem csinált csak állt, majd mikor fentről zajt hallott felkeltette az érdeklődését és lépett egy lépcsőfokot.

Erre felbuzdulva átléptem felette,hogy majd fentről hívogatom és akkor úgy feljön mert láttam,hogy képes rá, amint felértem és visszafordultam már csak azt láttam,ahogy szerencsétlen visszazuhan, baja nem lett,de azóta se mer lépcsőn közlekedni.


második példa: A másik kutya nagyon szeret biciklizni,úgy hogy kosárban ül, és a sebességet is imádja, így,hogy a kedvére tegyek, mindig nagy sebességgel megyek ha lehet, és egyik nap jött a járdán egy babakocsis ezért lementem a füves részre, és ott tekertem amíg elhaladt a babakocsis és mikor vissza akartam térni a járdára éppen belementem egy gödörbe ami akkorát dobott a biciklin,hogy a kutya kirepült.

A fűbe esett nem is lett baja,sosem okoztam még komoly sérülést nekik.


Akkor még egy: a macska felment egy nagyon magas fa tetejére és gondoltam majd lejön de másnap is ott volt és már nyávogott,hogy leakar jönni ezért létra hiányában elkezdtem felmászni az egyébként jól mászható fára (a macska azért nem tudott lejönni mert volt egy 2 méteres rész ami teljesen sík volt, csak kis ágcsonkok álltak ki amin ő nem mert lemászni.)

Na és én felmásztam érte, oda is értem hozzá, megfogtam és elkezdtem lefelé mászni vele, úgy 2 méter volt hátra mikor balszerencsés módon lecsúszott a kezem az ágról a másikban meg a macska volt.Ösztönösen nyúltam a másik kezemmel a kapaszkodóért így a macskát elejtettem, pontosabban ő már tudta hogy baj van ezért egy a hátam mögött lévő ágra akart átkapaszkodni,de nem érte el és lezuhant, és zuhanás közben egy ágon meg is pördült majd sérülés nélkül érkezett a földre.Visszagondolva marha vicces, de érdekes,hogy ez is velem történik, és ezek csak a komolyabb dolgok még nagyon sok ilyen van, az olyan apróbb dolgokról nem is beszélve,hogy az ölemben fogom a kutyát és az ajtó mellett is csak úgy tudok elmenni vele,hogy beveri szerencsétlen a fejét.


tulajdonképpen nem az én állataim hanem a barátnőm anyukájának az állatai és velük lakom, így az állatok is jelen vannak,én szeretem őket, minden rendben lenne ha nem lennék átok az állatokra.

Hiába figyelek oda,hogy ne érje baj őket, akkor ússzák meg gond nélkül ha nem vagyok ott, de ezeket leszámítva keresik a társaságom csak látom rajtuk,hogy kicsit tartanak mert tudják,hogy baj lesz.

És tényleg mindennapos, van,hogy csak apróbb baleset történik,de havonta 2-3 komolyabb is van.


2011. aug. 29. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én jót nevettem a történeteken! :) :D

Persze tudom, ez neked annyira nem vicces, hisz te csak jót akarsz az állatoknak. :)

2011. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát igen így utólag én is jól szórakozom rajta nekem a macskás a kedvencem, de ő nem olyan megértő mint a kutyák azóta is menekül előlem.

De kéne egy tuti tipp,hogyan kerülhetném el az ilyen baleseteket én eddig csak arra jutottam,hogy kerülöm őket, de az nem lehetséges...

2011. aug. 29. 22:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Nehezen hiszem el, hogy kizárólag ilyen sztorijaid vannak az állatokkal.

Velem is előfordult már, hogy leestem a lépcsőn, miközben mentem le a kutyámmal, és a kezemben volt. De az elmúlt 5 év alatt kb. 3-4 ilyen dolog történt.

Egyébként az első sztorid tényleg balszerencsésen sült el, a másik kettő viszont rajtad múlott, Te hibáztál. Én is szoktam vinni kosárban a kutyámat, de semmi pénzért nem tekernék gyorsan. Ha olyan van, hogy nem tökéletes az út, akkor inkább leszállok és tolom, de nem kockáztatom meg, hogy elessek.

Fára pedig óvatosan másszál, én is jó párszor leestem gyerekkoromban, még macska nélkül is.


Nem kell magadnak bebeszélni, hogy szerencsétlen vagy, ilyenek előfordulnak mindenkivel, ezért kell óvatosnak lenni.

2011. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze nagyon sok szép történetem is, van,de az a gond,hogy mindennaposak az apróbb balesetek, pl. ma is pénz vettem ki a pénztárcámból és az aprópénzt egy része ráesett a láb alatt fekvő kutyára.

Meg,olyan is volt,hogy ráültem szerencsétlenre mert nem vettem észre a félhomályban.

Ezek nap mint nap előforulnak.

2011. aug. 29. 22:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Neked egy pszichológus kéne.
2011. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és az mit csinálna?
2011. aug. 29. 22:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is jót nevettem a történeteiden, de elhiszem, hogy nagyon rossz lehet neked! Szerintem már annyira bebeszélted magadnak, hogy veszélyes vagy az állatokra, hogy azért hibázol sokszor. Mindenkivel előfordul ilyesmi. Rálép a kutyája lábára, vagy ráhúzza az ajtót szegény macskára stb. Az én kezemből is kiugrott már a nyuszim, a körömvágóval többet vágtam picivel a kutyám körméből, mint kellett volna, nagyon vérzett szegénynek. Még sorolhatnám. Mindenkivel megesnek hasonló dolgok. Ne parázz ezen egyfolytában és meglátod, hogy kevesebbszer történik ilyen!
2011. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

jaaj:D:D sírok röhögéstől!:D


szerintem írj erről egy könyvet, nagy sikere lenne, az tuti!:D:D:D



na de amúgy velem is történnek ilyenek, én pl. agilityn amikor viszem a kutyát, tuti minimum megbotlok.:D

de volt, hogy egy akadály mellett álltam a kutyával a jutalomfalatos zacskóval a kezemben, és léptem volna egyet, erre elestem a kutyában, a jutalomfalat meg kiszóródott a földre... finoman szólva égtem...:D


meg volt olyan is, hogy egy nagyon félős kandúrt sikerült végre becsalogatnom, már hagyta, hogy simogassam, evett a kezemből, erre felvettem az ölembe, és ahogy bevittem a télikertbe (ahol csak kaktuszok vannak) kiugrott a kezemből és végig futott az ablakpárkányon lévő kaktuszerdőn, begyűjtve pár nagyobb kaktuszdarabot...:D

szegényke... azóta jóban lettünk, de hát onnan megint megbarátkozni vele egy örökkévalóságnak tűnt.:D



én igazából nem tudok erre jó receptet...

történnek balesetek.


mondjuk a biciklisnél mag a macskásnál kb. előre lehetett tudni, hogy valami nem lesz okés...:D


szerintem ne vedd ölbe az állatokat, csak a földön simogasd...:)

és mondjuk autóban élvezze a kutya a sebességet, a biciklivel csak lassabban vidd, esetleg legyen rövid pórázon odakötözve:D:D:D



sok sikert, de légyszi, ha van még ilyen sztorid, oszd meg velünk, én régen nevettem ekkorát:D:D:D

2011. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

xD

Velem is történek ilyenek, mint az ajtós amikor viszem ki azt beveri a fejétxD

Vannak ilyenekxD

2011. aug. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen ezeken a történeteken lehet nevetni:) Az a szerencséd, hogy a kutyák mindig a jelenben élnek. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy jobban figyelj az állatokra.
2011. aug. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!