Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legnagyobb kutyafajta?

Melyik a legnagyobb kutyafajta?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a dán dog.
2011. aug. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
azt hiszem a bernáthegyi(nem pontosan írtam le a nevét mert még csak hallottam)
2011. aug. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

A legtekintélyesebb méretekkel megáldott, vagyis a legnehezebb a tibeti masztiff. Ez a tekintélyt parancsoló, monumentális jószág átlagosan 80-90 kg, marmagassága átlagosan 65 cm. Bár csak második a sorban a következő nagyság az ír farkaskutya "csupán" 60 kg, de 80 cm-es marmagasságával termetre ő a legnagyobb kutyafajta. Őt követik sorban a kaukázusi juhászkutya, a német dog és a bernáthegyi lejjebb csúsztak a rangsorban csekély 70-80 kg-os testtömegükkel.

(nem saját szöveg!)

2011. aug. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én marmagasságra tudom megmondani:

A legnagyobb standard szerint hivatalosan az írfarkaskutya őt követi a német dog, de valami egy két centi eltérés van. Viszont a tapasztalat, hogy a német dogok nagyobbakra nőnek a guinness rekordot is mindig német dog állítja fel sosem ír farkas.

Kilóra talán a masztiffok azok amik. Angol, tibeti ezek elég súlyosak.

2011. aug. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
dán dog
2011. aug. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Marmagasságban akárki akármit mond a standard szerint az Ír Farkaskutya a legnagyobb, őt követi pár centivel lemaradva a Német dog(másik nevén Dán dog)
2011. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ír farkaskutya.
2011. aug. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!