Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha földre nyomok egy kutyát a...

Ha földre nyomok egy kutyát a nyakánál fogva, akkor elismer vezérként?

Figyelt kérdés

Mert mondjuk a kutyadoki ezt mutatta.

De, kipróbálhatom, hogy ismerősöm kutyáját oda hívom, és földre nyomom, oldalt fektetem, a nyakánál fogom, és azt mondom neki, hogy "add meg magad!".

akkor megadja magát, és onnantól tisztelni fog, és engedelmeskedni nekem?


De tuti válaszokat kérdek, mert ha valami rosszul sül el, akkor gáz van, mert egy 50 kiló körűli rottweileről beszélünk!


2011. aug. 30. 21:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
XD
2011. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
Hát páncélt azért vegyél fel.
2011. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az enyém csak azt hiszi a hasát akarom vakarni. Megcsócsál, nyalogatni kez, ilyen trükkök nem válnak be:) De vele nincs is nagy gond, bár nekem a fejemre nőtt kicsit, túl engedékeny vagyok és ezt ki is használja. De azért nem pofátlan szerencsére.
2011. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Saját kutyánál működik, de ezt ajánlott kölyökkorban letisztázni /nekem 3 németjuhászomnál bejött/, de egy 50 kilós kutyánál már nehezebb.
2011. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem ezen múlik. A vezetői szerepet nem kierőszakolni, hanem kiérdemelni kell. A farkasfalkában sem a legerősebb a vezető, sőt sokszor a legrobosztusabb kifejezetten hátrányban van, mert nem elég fürge. Sokszor idősödő rozoga kanok irányítják a csapatot, mert bár a fizikumok már olyan, hogy akármelyik fiatal hím agyonverné őket, viszont a tapasztalatuk, a helyismeretük nekik a legjobb, ezért az ő irányításuk alatt a legbiztosabb a sikeres vadászat.
2011. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmit leginkább saját kutyával érdemes kipróbálni, azzal sem túl gyakran. A kutyák alapvetően nem szeretik a számukra megalázó, alárendelt szerepet, de vannak annyira okosak, és lojálisak a GAZDA iránt, hogy eltűrik visszatámadás nélkül. Főként akkor, ha oka van a fegyelmezésnek, és szinte azonnal megtörténik, ha a kutya valami "rosszat" csinál. Nem hiszem, hogy az ismerősöd rottweilerével érdemes lenne kísérletezned, hogy sikerül-e megadó pózba kényszeríteni. Ha ugyanis nem sikerül, és a kutya támadásként értelmezi a viselkedésedet, akkor az Isten irgalmazzon neked...:S
2011. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

ha az ISMERŐSÖD kutyájával próbálod, fél karral kevesebbel mész haza.:)


nem vagy falkatag, miért adná meg magát?...

nem falkán belüli rangsorrendezésről van szó, hanem harcról...


eszedbe ne jusson, ez ÉLETVESZÉLYES.


amúgy igen, ha a saját kutyáddal csinálod, hatásos.


de ismerek olyan pasit, volt egy kaukázusi kutyája, az úgy be volt tanítva, hogy a kerítést 1 méterről védte, tehát pl. nem tudták lefújni se...

imádta a gazdája, de a kutya volt a vezér.


annyira, hogy nem egyszer harapta meg durván a gazdáját, és amikor odáig fajult a dolog, hogy egy darabot kiharapott a mellkasából, az állatorvos tanácsára ezt kellett tennie:


addig gyúrt, amíg a feje fölé tudta emelni a kutyát.

akkor felemelte, levágta a földre, ahogy a doki elmagyarázta elkezdte fojtogatni, amíg a kutya elájult.


a pasi közben sírt, annyira imádta a kutyáját, de belátta, hogy vagy ez, vagy az altatás.


és bejött, a kutya magához tért (a pasinak meg kellett ezt várnia, hogy a kutya lássa, ki tette ezt vele), és nem félt tőle, szóval nem megfenyítve érezte magát, hanem egyszerűen nem próbálkozott be többé.



de ezt csak orvosi tanácsra szabad, megfelelő előkészülés és indok mellett megcsinálni!!!


különben egészen más eredményt érhetsz el...

2011. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestű kutyáknál elég gyakori, hogy a GAZDÁNAK "tisztáznia" kell az erőviszonyokat, akár egy nagy verés árán is. De ehhez CSAK annak van joga, aki a kutyát neveli, eteti, gondozza, napi kapcsolatban van vele. Elég hülyén venné ki magát, ha egy ismerős, vagy idegen a földre szoríthatna egy 50 kilós kutyát, a fülébe súgná, hogy "add meg magad", és a kutya engedelmeskedne neki. Ezzel az erővel egy gyalogbékát is tarthatna házőrzőként. A "kutyadoki" sorozat elég kivonatosan, és rövidítve mutatja be a kezelhetetlen kutyák nevelését. És MINDIG elmondják, hogy amatőrök ne próbálkozzanak vele. Mire vagy még kíváncsi ezek után?:-))
2011. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Szerintem nem tudnak a kutyák magyarul, szóval vagy halott ötlet az "add meg magad", vagy fölösleges mondani neki, úgy se érti :DDD Vagy én vagyok a hülye? :DDDDDD Ja és ennyitől nem leszel a falkavezére... Az egy kicsikét hosszabb folyamat :D
2011. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ne próbálkozz ilyesmivel. Egyébként ha az én kutyámat nyomnád a földre, messzire elhajtanálak. Egyáltalán miért akarod te hogy a más kutyája behódoljon neked. Semmi közöd nincsen hozzá.


Egyébként ezért nem preferálom én a kutyadokit. Emberek megnéznek egy-két részt a "kéken vibráló dobozban" és azt hiszik, hogy ennyi. Lenyomom a földre és már be is hódolt. Olvasni kéne sokat, nem tévét nézni.

2011. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!