Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a kutyám,...

Miért van az hogy a kutyám, ha meg akarom simogatni a fejét meg a nyakánál, hátánál, elkezd lapulni, meg tolatni, mitha félne tőlem, vagy nem akarná hogy simogassam?

Figyelt kérdés
Nem szoktam ütni, ha nagyon rosszat csinál, azt csinálom amit az állatdoki mutatott, a grabancánál fogom meg és odébbrakom,de láthatóan semmit nem okoz neki,ugyan ugy játszik tovább rögtön, nem nyüszit, stb. De ez nagyon ritka, Erélyesen szoktam rászolni, többnyire én szólok rá, ő az én kutyám,én nevelem,taját többnyire én adok neki, és én tanitom. 2 hete van nálunk, 11hetes Bichon havanese. A többieknek nem tudom hogy csinálja e ezt,de majd megkérdezem,de mi az oka?Nem szeret vagy mi?Amugy nálam alszik ha teheti...
2010. szept. 5. 21:42
 1/4 anonim válasza:
lehet hogy a jelleme teszi... nekünk a macskánk ilyen, jobb pillanatiban pedig ugyanúgy dörgölőzik, mint egy másik.
2010. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megnkérdeztem, anyáéknak is ezt csinálja. Lehet hogy a későbbiekben jobban megbarátkozik az emberekkel? addig amig nem került hozzánk(2hete) csak kaját kapott az emberektől. Szocializációval köthető össze?
2010. szept. 5. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindig várd meg míg ő közelít hozzád és ne erőltess semmit még a simogatást sem. Ha ő megszagolgat majd hozzáddörgölődik vagy mebökdös az orrával akkor jelzi, hogy már készem áll az érintésre, szeretgetésre, megbízik benned.

A falkavezér tipusú gazdi az aki megbízható tisztelhető és szerethető egy kutya számára, nem az aki erőszakos mégha érzelmi erőszakról is van szó...a kutya nem ember hanem társállat. Előbb a természetes igényeit, ösztöneit megismerni és megérteni szükséges ez lehet a kiegyensúlyozott kapcsolat alapja. Ha nyugodt és elfogad minket csak akkor pozitív számára a mi szeretetünk egyéb esetekben csak félreértéseket szülhet és összezavarja.

2010. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.Mostanába,hogy többet tanitgatom(többet vagyunk egymással elfoglalva) többet hagyja hogy smogassam.
2010. szept. 8. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!