Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagy testű kutyát...

Milyen nagy testű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Milyen nagy testű kutyát ajánlanátok egy olyan nőnek, akinek bizonyos fokig korlátozott a mozgása futni, sportolni nem tudna a kutyával (kutyaiskola ezért sajnos kizárva, ahol együtt csinálhatjuk a feladatokat), sétálni esetenként egyszer-egyszer egy héten, vagy kéthetente nagyobbat is lehet. Gyakran megyünk kirándulni ilyenkor 2-4-6 kilómért sétálunk és a napi min. 2X 20-30 perc séta, de ritkán, az aktuális állapottól függően, lehet az egyik séta a reggeli vagy az esti néha 1-2 órás is . És olyan fajta, amitől nem kell félteni a család többi tagját, azokat, akik ritkán látnák a kutyát. (Gyermek nincs) De mégis biztonságban érezné magát mellette, amikor sétál stb. Segítenétek?

A Schnauzeren, Németjuhászon , Ír farkaskutyán gondolkodom. De azt olvasom, hogy a Schnauzer is bizalmatlan az idegenekkel és szerintem elég nagy mozgás igényűek. Látom akár 40 kilométert is szalad a gazdája mellett... És a következő kérdésem, hogy kb. mennyit eszik egy ilyen nagytestű kutya?


A válaszokat köszönöm előre is. Természetesen mennek a zöld kezecskék


2011. aug. 31. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem két dobermanom van. És nem véletlenül...
2011. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bullterrier nem jó?rövid szőrű,könnyű ápolni,nem olyan nagy a mozgás igénye mint ezeknek a nagy testű kutyáknak,mégis ha arról van szó,akkor simán bírja a terhelést,elé elrettentő kinézete is van de jó természet...

vagy esetleg boxer?

2011. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én komondort vagy leonbergit ajánlanám,esetleg landseer,újfunlandi.

Komondor örzi is a területet,a másik 3 is nagytestű kutya,de ők jó indulatúak,soha sem harapnának meg senkit,csibészelőkarral sem lehet őket feldühíteni,de aki be akar törni,szerintem nem merne,mert 50-60 kg-os ebek.

Egy ilyen kutya sokat eszik.

Prémium minőségű tápra van szükségük,hogy jól fejlődjenek a csontok,izületek,később ne legyenek gondjaik.

Egy ilyen nagy kutya etetése napi 500gr prémium táp azaz egy hónapban 15kg -os táp,josera nagyon jó áron van a többihez képest,kb havi 10.000 Ft ilyen táppal etetni...

De szeretik a házikosztot is,maradékok,vagy ha főzöl nekik...

2011. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha valóban valamilyen szinten mozgáskorlátozott,akkor ezek a nagy kutyák pórázon simán elrángathatják,ami nem igazán tenne jót neki,bár az kimaradt,hogy lakásba vagy kertbe lenne a kutya mert ez,vagy az nem mindegyik fajtának kedvez..
2011. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jól neveled egyiktől sem kell féltened a családtagjaidat. Én 5 évesen le voltam téve egy hatalmas kuvasz mellé és a kutyának esze ágában nem volt megharapni...első voltam. Még valami ha nagytestű kutyát szeretnél olyat vegyél ami őriz is mert ha egy bárgyú kutyát vásárolsz csak arra lesz jó hogy kizabáljon a pénzedből. Persze szeretem azokat is de nem túl gazdaságos kutya mert nem is őriz viszont annyit eszik mint egy kuvasz...
2011. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A boxer nagyon tetszik. Dobberman? bár tudom, hogy az egyik legokosabb fajta. De nem tudom, mennyire tudnám átvenni a falkavezér szerepet és hozzájuk "erős kéz" kell Még nem volt sosem nagy testű kutyám. Ja és nincs férfi a háznál. Nem tartom magam annyira jó kutya nevelőnek. Te hogy tudtad elérni, hogy falkavezér legyél nő létedre?

Köszi a válaszokat!

2011. aug. 31. 19:10
 7/10 A kérdező kommentje:

Leonbergi, Újfullandi is nagyon tetszik. Komondort is nézegettem. Igazából kinti-benti kutyust szeretnék. És az "elhúzás" az igen, az jó kérdés, de ha okos jól tanítható a kutya akkor remélem, hogy ez nem lesz akadály.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. aug. 31. 19:33
 8/10 A kérdező kommentje:

"Megbízható, jóindulatú, higgadt, csendes, hatalmas erejű kutya. Jól úszik. Családi kutyaként a Leonbergi a mai lakó- és életfeltételek között egy kellemes partner, amelyet nehézségek nélkül mindenhová magunkkal vihetünk, és amely kimondott gyerekszeretetével tünteti ki magát. Se nem gyáva, se nem agresszív. Kísérőkutyaként egy kellemes, hűséges és félelmet nem ismerő kísérő minden életszituációban.


magabiztosság és korlátlan higgadtság - közepes temperamentum (többek között játékösztön is) - engedelmességi készség - jó tanulási- és emlékezőképesség - zaj iránti érzéketlenség."



Ezt a leírást találtam a Leonbergiről. Ő lesz a nyerő :) Máris "beleszerelmesedtem" ebbe a fajtába! :) Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2011. aug. 31. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:

na látod én írtam a leonbergit,2 hét óta nekem is ő tetszik,pont ezért.

Szívesen segítettem.

2011. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Berni pásztort is nézd meg! Nekem az van,és csak ajánlani tudom!!!
2011. aug. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!