Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a világ legjobb őrző-vé...

Melyik a világ legjobb őrző-védő kutyafajtája?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Jól kiképezett németjuhász.

Amúgy meg chivava :D

2009. ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
77%
Többtényezős dolog. Nekünk a közép-ázsiai pásztorkutyák szinte hibátlanul ellátják a feladatukat. Stabil, jó idegrendszerrel rendelekznek, önállóak és bátrak. Tudom, hogy túlzásnak hangzik, de némelyik közülük hatalmas jellemmel rendelkezik. A tesfelépítésük igazán impozáns, tiszteletet parancsoló. Összességében őket tartom a legjobbnak. :)
2009. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Valóban vannak kifjezetten örző-védő fajták,de minden a kutya képzésén múlik.Lehet egy fajtakeverék is uaolyan jó védő mint a fajtatiszta.
2009. ápr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen valóban a képzésen múlik... Bizonyos kereteken belül... Vannak fajták akik igenis nem alakalmasak. Pl hiába probálkozik a legjobb kiképző is egy vizslával, vagy valamilyen kedves kutyával... Ott nem lesz jó belőle, mert nem olyan a természete.
2009. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
2 fajta van ami a legjobb: A KAUKAZUSI JUHASZ ES A KOZEP AZSIAI JUHASZ
2009. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy leonbergi-border collie keverék kutyám van és remekül elvégzi a feladatát.
2009. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocska,ha nem volt egyértelmű a válaszom,én sem a spánielre v vizslára gondoltam, hanem az örző-védő fajtákon belüli egyedekre!Szerintem az egyértelmű h senki nem akar egy csivavával területet védeni, vagy egy spániellel személyt!
2009. ápr. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%

sztem naon sok múlik a kiképzésen de azé kifejezetten csak őrző védő és harci kuyta lehet!!!juhász sztem nem

nekem van eggy német juhász kutyám lány és 9 éve tökéletesen elvégzi a feladatod!!!!én német juhászt ajánlanám vagy dobermann vayg roti

2009. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Te nagyokos... A német juhász is juhászkutya. És a legtöbb őrzővédő. A roti, a belga juhász, mindegyiknek volt régen dolga juhászkodással.
2009. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A Dobermann is jó őrző-védő kutya, mégsem volt juhászkutya.
2010. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!