Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Észrevettem egy kb rizs-szem...

Észrevettem egy kb rizs-szem nagyságú kullancsot a 3 hónapos németjuhászom füle mellett. Reggel még nem késő kiszedetni a dokival?

Figyelt kérdés
Nincs szakszerű cuccom hozzá és mivel még nincs meg minden oltása, inkább nem nyomkodnám bele véletlen sem a kullancsból a motyót...nem lesz gond ha egy éjszakát tovább marad bent?
2009. ápr. 19. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem de honap vidd el feltétlenül amugy ha egy kis szappant teszel rá egyből kimászik ez nekem sokszor bevált:D
2009. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne kenj rá semmit! Kézzel is ki lehet venni, ha gyorsan kirántod. Persze csak ha birod. És szemöldökcsipesszel is. Vagy valami vékony keskeny kis dologgal alányúlsz és kipiszkálod. (Még nem próbáltam, lehet hülyeség.)
2009. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szemöldök csipeszel kell kivenni.jó közel a bőrhöz fogdmeg és óramutató járásával ellentétes irányba megcsavarva tépd ki.kutya baja nem lesz a blökinek.Ezt tapasztalatból mondom.
2009. ápr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szemöldök csipesszel ki lehet venni csak ne nyomkodd a potrohát.

Egyébként ha fertőzött akkor nagyjából mindegy mikor és ki szedi ki. Mindenképpen menj el az orvoshoz, mert szakembernek kell eldönteni a továbbiakat!

2009. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki kell szedni minél hamarabb, ugyan is betegséget úgy terjeszt, hogy ha már teleszívta magát akkor engedhet vissza egy kis vért. Körömmel és szemöldökcsipesszel pofon egyszerű, a lényeg, hogy a fejét rántsd meg, azzal kapaszkodik. Ha megnyomod a potrohát vért enged vissza.
2009. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kivártam inkább...reggel mentem a dokihoz kivette ...lefertőtlenítette. Minden rendben.
2009. ápr. 20. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!