Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rizs+főtt hús diéta, hogyan?

Rizs+főtt hús diéta, hogyan?

Figyelt kérdés

Rizs+főtt hús diétát javasolt a dokink, csak a hogyanját nem egyeztettem vele. Nem szoktam főzni magamnak se, nemhogy a kutyáknak :)


Hogy csináljam? Naponta kétszer esznek, frissen főzzem, vagy ha előre megfőzöm meddig áll el? Mennyit kell belőle adni a kutyának? 25 kilós, eddig 300-350 g prémium tápot evett, ehhez képes a rizs+husi mennyi legyen?


Mennyi a hús aránya? Épp annyi, hogy jóízű legyen tőle a rizs, vagy milyen mennyiségű húsban gondolkodjak?

Milyen húst vegyek, ami megfizethető és nem zsír meg csont?


2011. jún. 14. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

csirkemellet veszel meg főzöl zacsis rizst. 25 perc alatt megvan az egész. sztem egy ekkora kutyának egy zacskó rizs tuti kell+ 30-35 dkg natur , főtt, fűszereztetlen csirkemell.

2 napig simán eláll a hűtőben ha előre meg akarod csinálni az adagokat.

2011. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is volt ezen a diétán. Azt mondta az orvos, hogy eleinte /2nap/ fele-fele arányban adjam, aztán kevesebb húst. Először azért kellett több hús, mert a rizset nemigazán szeretik, és próbálja kiválogatni a húst. Én csirkehússal ritkábban adtam, mint sertéssel. Annyit főztem, hogy aznap, és másnapra elég volt, csak melegíteni kellett.

Meddig kell diétáznia? Az enyémnek annó 12 napig kellett.

2011. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Neki szerencsére csak 7 napig kell. És utána hogyan tértél vissza a tápra? Fokozatosan, vagy csak úgy simán?
2011. jún. 14. 17:43
 4/6 anonim ***** válasza:
10 naptól a kettőből egyszer már tápot kapott, aztán már rendesen mindkétszer elhagytuk a rizset. Eleinte kevesebbet adtam a tápból, mert féltem, hogy megviseli a gyomrát. Neki csonthártyagyulladás miatt kellett diétáznia, és porcerősítőt is kapott.
2011. jún. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na basszus, mi múlni nem akaró (gyógyszerre nem reagáló) hasmenés miatt lettünk diétára ítélve, erre az első rízsvacsi után ma reggel nem volt széklet egyáltalán... Most akkor ez azt jelenti, hogy jót tesz a diéta? Basszus, a világ minden kincsét odaadnám már egy szép formás kemény felszedhető kutyakakiért....
2011. jún. 15. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:
:) Nyugi, ez jó. ez azért van, mert nem megy át rajta már olyan gyorsan a kaja. Lassabban is emésztheti a hasmenés miatt. Nekem azt mondta az orvos, hogy a rizs azért is jó, mert telít, de se nem hizlal (nekünk ez kellett, h ne nőjön gyorsan), se nem csap át, és nem fekszi meg a gyomrát.
2011. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!