Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skotjuhasz tartok! Mit kezdhet...

Skotjuhasz tartok! Mit kezdhetnek a kiskutyam (majdnem 4 honapos) fülevel?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyam, aminek a jobb füle, ha fülel (nem mindig) felall teljesen es nem log vissza a kb. 1/3-a. Mit tehetnek vele, hogy ugy fejlödjön, hogy visszalogjon. Egy picit zavar. Amikor elhoztuk a tenyesztötöl, akkor rendesen visszalogott neki.

Esetleg ragasszam le neki valamivel? Ha igen, milyen ragasztoval? Vagy csak mütettel lehet korrigalni? Vagy ahogy növekszik majd beall?

Köszi a normalis valaszokat!


2011. szept. 2. 14:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A 4. válaszoló vagyok. 1,2 % - os kalciumtartalmú táp collienak egy picit sok, jó volna max. 1%-sal, vagy inkáb 0,6-0,8-as lenne a legjobb. A felesleges kalciummmennyiség - mint írtam korábban - a fül felállásához vezet. Ragasztásként lehet mondjuk a fül végének belső részére pl ragtapasszal egy pénzérmét ragasztani, mondjuk egy 10-est. Ez is be szokott egyesek szerint válni. De hónapokig kelle ezt csinálni.

Kiállítási szempontból...Hát ez bírófűggő dolog. A többségük nem szereti az álló fület, de nem zárják ki a kutyát,azonban vannak olyanok is amelyek be sem engedik a ringbe az ilyen kutyát. Én már tapasztaltam ezt: egy csaj hozta kiállításra a colliját, egyik füle állt, a bíró nem engedte be a ringbe, ki is zárta a kiállításról.

2011. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A lanolin beváltotta a hozzá fűzött reményeket, már nem áll a füle. :)
2011. szept. 25. 00:26
 13/13 anonim ***** válasza:

Nos, az a helyzet, hogy én kiállításokon is nem kevés olyan kutyát láttam, amelyiknek a ringbe lépés előtt le volt ragasztva a füle (a lanolinos módszerrel ill. van még egy másik is, az vízoldható szerek segítségével) majd a bírálat előtt mosták le és szárították meg. Addig amíg a bíró látja, szépen bicsaklik a füle:)


Egyébként egy alomban is lehetnek olyan eltérések, hogy az egyik kutyának gyönyörűen bicsaklik a füle, a másiknak feláll. Az én kutyám fülei nagyon szépek, az egyik testvéréé meg áll, mint egy rókának.

2011. nov. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!