Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 50 napos terhes elvileg a...

50 napos terhes elvileg a Bischon kutyusom. A hasa igen kerek és kemény meg mintha kutyorogna ha ráteszem a kezem, és a cicje is megdagadt. Akkor valösznü hogy terhes?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 17:17
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

NEM fogsz tudni mindnek gazdát találni,ebben biztos lehetsz.Ezrével pusztítanak el kölyök kutyákat naponta kis hazánkban egész egyszerűen azért,mert senkinek nem kellenek.Szépek,aranyosak,csak épp jóval több kiskutya van,mint gazdijelölt.

M kifogásod van az ivartalanítás ellen?Olcsóbban kijössz,mint egy alommal.

2011. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
78%
Lehet szidni szerencsétlent, de velem is megesett, hogy a kutyámnál az ORVOS tanácsára ivartalanítás előtt megvártuk az első tüzelést. Kis szépséghiba, hogy csendes tüzelés volt (11 hónaposan), amit persze (mint kiderült) a kanok nagyon is észrevettek. Sok idő eltelt mire leesett, hogy a kutya vemhes. Kérdezte a doki, hogy adjon-e be neki injekciót, hogy elvetéljen. Nem kértem. Sajnáltam (és nem érdekelt a pak pak menhelyre kerül szöveg). Megszülettek, gondoztuk őket, ismerősökhöz kerültek, felnőttek. Az egyik gyerekekkel táborozik, van amelyik házat őriz.... Én meg tanultam az esetből. Azóta nincs több alom. De nem voltam szaporító, és kicsit túl van lihegve ez a dolog. Aki kennelben tart 10 szukát az az. Van aki meg szimplán szerencsétlen, mint én voltam.
2011. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj,hogy ami neked sikerült,az másnál csak szép mese.
2011. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sokszor le lett írva,hogy nemcsak egyféle szaporító van.A sok kutyát tartó kölyökgyároson kívül van még-ostobaságból szaporító(Bodrika hadd legyen életében egyszer anyuka/apuka,a szomszéd is azt mondta,ez kell minden kutyának)

-felelőtlenségből szaporító("véletlen"almok)

-álszent(nem ivartalaníttatom az állatot,az nem természetes) stb.

2011. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Aha, nem ez volt az első vemhessége. Sokszor szökött be a kan?
2011. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Kutyám első tüzelése, beszökött egy kicsi kan. Amint lezajlott a tüzelés, azonnal ivartalanítva lett, ugyanis őt is menhelyről fogadtam örökbe. Milyen jót tettem volna velük, ha egy kutya helyett csinálok nekik hat másikat. Kölyökként azt hiszi az ember, hogy milyen jó gazdikat talált, hisz a kölyköket mindenki szereti. Cuki-mukik, szőrösek. Csak utána felnő, sokat ugat, beteg lesz, és mehet a süllyesztőbe. Sajnos még a fajta tisztáknak is kevés a becsülete, nem hogy a keverékeknek. De még ha jó gazdikat is találsz nekik, mi van, ha hozzájuk is beszökik egy kan, akkor már egy folyamatot gerjesztettél. Ha az új gazdik meg lesznek olyan felelősség teljesek, hogy ivartalanítanak, akkor is elvetted ezzel egy menhelyi kutyus életét, akit esetleg örökbe fogadott volna, ha nálad nem születnek meg. Gondold át, és légy Te is felelősség teljes gazdi! Még nem késő!
2011. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Biztos nem fogom már ivartalanitani !!! kevesebb mint 2 hete van ellésig biztos h nem fogom megölni a kicsiket,majd vhogy megoldom h jó helyre kerüljenek,akármilyen hihetetlen! Majd írok ide is ha megszületnek mert látom itt sok a kutyabarát,szivesen adok majd kiskutyát!
2011. szept. 3. 13:47
 38/40 A kérdező kommentje:
Már kilehet tapintani a picurokat ,biztos nem ivartalanitom!
2011. szept. 4. 11:58
 39/40 anonim ***** válasza:
jólvan de remélem nem 6hetesen adod oda aaz új gazdáknak.8hetes kortól szabad új helyre adni őket,addig pedig oltások+féregtelenítésről se feledkezz meg.tudom,h nem 2fillér,de remélem hogy ha már megtartottad őket akkor ennyi felelősség is van benned,hogy beoltasd őket!!!
2011. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Lizaa ***** válasza:

Nem kötekedni akarok csak azt akarom hogy lásd át az egészet.

Azt mondod nem akarod bántani a kicsiket? Jó elfogadom, de hidd el nem fogsz az összesnek JÓ gazdit találni!

Elég árva kutyus van az utcán, menhelyen, gyepmesteri telepen!

Gondolom szereted a kutyádat? Ne tedd ki fájdalmaknak, szendvedésnek!

Bichon kutyus ergo kis termetű kutyus, mégis mekkora kutya az apa? Mert ha nagyobb akkor belehalhat a kutyád!!! Ha még akkora vagy kisebb az apa akkor is veszélynek van kitéve a mama és a picik! Nem cseszegetni akarlak, de sok mindent kihagytál!Herpesz oltás, féregtelenítés stb...

Rengeteg pénzbe fognak kerülni, erre felkészültél? Etetés, oltások, chip stb...

Ha ezen túl vagy akkor mi a garancia hogy jó gazdit találsz nekik?És hogy meddig lesznek jó gazdik?

[link] nézd meg kérlek a videót!


Az egész mondanivalóm lényege:

-elég árva kutyus van kérlek ne legyen több (még ha az összesnek is találsz gazdit akkor is elveszed az árva kutyusok esélyeit!!!)

-veszélyes dolog az ha nem tudod mekkora az apa (fent le írtam miért)

-rengeteg pénz

-az anya kutya le lesz amortizálva !!

-veszélynek teszed ki az anya kutyát és a piciket( úgy ha nem értesz hozzá)


Nem kötekedek csak lásd mi a helyzet!

2011. szept. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!