Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvakult a kutyám? Mitől...

Megvakult a kutyám? Mitől lehet? Hogyan tudhatnám meg, hogy mit lát?

Figyelt kérdés
Van egy kb.5éves dalmata kutyám és már egy ideje picit fura a szeme (a pupillája már teljesen eltűnt és olyan mindkét szeme szine, mint a halpikkely , zöldes és kicsit üveges ), de csak fokozatosan változik, lehet azért sem vettük még észre. Az a baj, hogy már nem emlékszem, milyen volt a szeme azelőtt. Egy ideje nekimegy-nekifut dolgoknak és ha kaját dobok neki akkor sem találja rögtön. Alakokat biztosan lát, de ha odaállok az ablakba, akkor nem vesz észre. Lehet, hogy teljesen megvakul majd?
2009. ápr. 20. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Úristen és ezt te komolyan neten keresztül akarod megtudni?????


Eszedbe sem jutott még állatorvoshoz vinni esetleg?


komolyan eldobom az agyam már az ilyen gazdiktól. A te felelősséged az a kutya, aki most ki tudja milyen betegségben szenved. Lehet hogy kezelhető, de ha megvárod hogy teljesen megvakuljon már nem lesz az!!!!

2009. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Szia


Azt úgy nézheted meg hogy megvakult-e hogy pl: fogsz egy botot és halkan elkezded jobbra balra "huzogatni" ha követi a szemével akkor nem vak . talán ha szemcseppet csöpögtetsz a szemébe akkor lehet hogy jobb lesz , és kamillát tegyél meleg vízbe várd meg míg kihül tegyál bele egy zsepit vagy vattát és mosd ki a szemét .

A mi macskánk is egyszer egy hétig eltünt és úgy jött haza hogy teljesen zöldes volt a szeme (amúgy kék ) vagy inkább igy kihalványodott a színe és ilyen nagyon világos kék lett. alig birta kinyitni de a szemcsepp és a kamilla jót tett neki teljesen megyjavult a szeme

Az állatorvos pedig tényleg jó ötlet ha nem javul a helyzet.

2009. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Vidd dokihoz, már régen ott lenne a helye. Ami időben gyógyítható, az elhanyagolva menthetetlenné válik.
2009. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 11:20


A vizsgálat a diganosztizálás és a kezelés is kizárólag az állatorvos dolga!!!


ugyanolyan felelőtlenség ilyen házilagos "barkács" módszereket ajánlani, mint nem vinni állatorvoshoz a félig megvakult kutyánkat!


és bocsánat de túl sok az ilyen mostanában, már képtelen vagyok higgadtan gondolkodni!

2009. ápr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kamillatea nem való szembe, csak a szem környékére! Nem kéne hogy belemenjem mert irritációt okozhat. Vidd e orvoshoz minnél elöbb! Ne kezeld otthon, többet árthatsz vele mit használsz.
2009. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Először is köszönöm a válaszokat és elismerem teljesen igazatok van! Nem akarok mentegetőzni, nem tudom mióta tart nála ez a dolog, de mi még csak néhány hete figyeltünk fel rá és ő a bartátom kutyája én csak hetente 1x, 2x látom (szegény be van zárva, úgyhogy tényleg keveset látom) csak igy könnyebb volt feltenni a kérdést. Egyébként ezt a kérdést is én tettem fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__216922-ha-sza..

Ha elolvassátok az egészet, akkor rájöttök, hogy nem vagyok olyan rossz ember. Még ma felhivom az állatorvost!!! És még annyi, hogy van otthon két kutyám, az egyikre már rengeteg pénzt költöttünk, szegénykémnek rühes a füle, de már elég szépen gyógyulgat.....

2009. ápr. 20. 11:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én háborogtam, de nagyon tisztelem hogy beismered a hibádat! Kevesen teszik ezt meg.


Semmit ne kenj, ne cseppents a szemébe, mert ahogy írták többet árt mint használ!


jobbulást a kutyának és legközelebb bármi rendelleneset tapasztalsz azonnal vidd dokihoz! Inkább menj fölöslegesen mint hogy aztán késő legyen!


És ha lehet, kérlek soha semmilyen internetes házi praktikás kezelést ne fogadj meg! Azért van az orvos hogy Ő döntsön! nem hiába tanulta évekig!

2009. ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal tehetnéd a legtöbbet, ha rábírnád a gazdiját, hogy mondjon le a kutyáról. Ezután lehetne keresni neki egy felelősebb gazdit, mint a jelenlegi, kérheted a helyi állatvédők segítségét. Minden tiszteletem a Tiéd, hogy segíteni próbálsz szegény bezárt állaton a gazdája helyett.
2009. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

11:38-nak!

nem lehet mindenkitől rögtön levenni a kutyát. Itt sem a rosszindulat hanem a tudatlanság, a tehetetlenség ami problémát okoz.


Az nagyobb baj, amikor az ilyen laikus gazdiknak, házi kezelési módokat ajánlanak látatlanban, minden szakmai hozzáértés nélkül ráadásul egy anonim internetes oldalon keresztül. Ez az amit én szívem szerint betiltanék, mert nem egy és nem két olyan életveszélyes tanácsot olvastam már itt, úgy neveléssel mint orvosi kezeléssel kapcsolatban, amit ha megfogadnak abból nagyobb baj lesz mint előtte volt!


Kérem szépen, aki nem ért hozzá miért ad tanácsot??

Ez az oldal gyakran a vak vezet világtalant érzését kelti bennem!

2009. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy látod hogy vak-e,hogy sötétben vagytok,felkapolsz egy kislámpát,ami nem világítja be a szobát hanem csak egy kis helyet.Odamész a kutyával és ha égszínkék a szeme,akkor vak,vagy enyhén vak.De vidd el dokihoz.Lehet hogy csak rossz kedve van,vagy valami egyszerű és alig ártalmas baja.
2009. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!