Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Clicker? Sose használtam még,...

Clicker? Sose használtam még, de szükség lesz rá. Hogyan?

Figyelt kérdés

Hogyan használjáok a clickert? Momentán még a juti-póráz-kutya trióval is küzdök, de kelleni fog a clicker is. Hogyan tartsam, melyik kézben, hogy nyomkodni is tudjam, pórázt is tudjam rakosgatni, jutizni is, és közben ne felejtsem el melyik a jobb és a bal lábam... :)


Ha mindenki nyomkodja agyba főbe, a kutyasuliban, akkor mitől hatásos? Az miért nem jó, ha beszélek hozzá? És mi van, ha elhagyom azt aminek a hangjához hozzá van szokva, és veszek egy másikat? nincs olyan, hogy egy máik klikkelő klikkjének a hangjára klikken be a kutya? :)


Egyelőre azért sem használtam, mert a jutit is meg kell tanulni adagolni, nem tömni ész nélkül. Szal én vagyok a kezdő nem a kutya.


2011. szept. 3. 23:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy szükséged lesz rá?


Én egy akaratos, önfejű staffordot neveltem kiválóan engedelmes kutyává mindössze dicsérettel és némi jutalomfalattal.

2011. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Jó sok kérdés egyben...

- [link]

- A kutyasuliban majd megtanítanak a használatára.

- A saját kutyád rád figyel, nem foglalkozik mások klikkelgetésével.

- Kutya balról, póráz bal kézben, jutalomfalatok övtáskában, klikker jobb csuklóra erősítve, klikkelsz jobb kézzel, elengeded a klikkert, benyúlsz az övtáskába, kiveszed a falatot, odaadod a kutyának. Ez az utcai séta alkalmával, mert amúgy ugyebár nincs póráz, kutya szabadon és máris felszabadul 1 kezed.

2011. szept. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom igazából, azért bénázok a jutival is, mert azt se adtam soha, de az kell, hogy ne rángassam, és hát ugye a hasán át van az egyik út a másik meg az eszén.


De nem értem a clicker pszichológiáját, ha egyszer ott a juti, és a hangom-személyem. a clicker meg egy steril bigyó, ennyi erővel akár fütyörészhetnék is neki, nem? :)


Ma csak biccentettem a fejemmel, és tudta mit akarok, jött azonnal. De azt is vágja, ha csak az ujjammal hívom oda. Persze ez a két verzió csak otthon érvényes :)

2011. szept. 3. 23:25
 4/31 A kérdező kommentje:
Bal kézben nem jó a clicker? Az sokkal szabadabb nekem mint a jobb, a pórázzal annyi gondom már nincs, de a jutizás...
2011. szept. 3. 23:27
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

A clickernek az a lenyege, hogy kepes vagy megtanitani a kutyanak ,hogy "bal szemmel pislogva, 21% szogben dolve álljon a bal hátso labara"

Vagyis hogy pontosan meghatarozott dolgot csinaljon.

A clicker lenyege a "Pont azt akarom, amit pont ebben a pillanatban csinaltal".

2011. szept. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
OK, de a klikkert csak 1X nyomjam meg, abban a pillanatban amikor a szájába adom a kaját, vagy az előtt, vagy az után?
2011. szept. 3. 23:32
 7/31 A kérdező kommentje:
és ha a klikk-nél mellékelem is mindig ugyanazt a szót ? pl "oké"
2011. szept. 3. 23:35
 8/31 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek, hogy nem annyira fontos a klikker a hétköznapokban, tökéletesen meg lehet lenni nélküle is.

Akkor jöhet jól, ha valami extrát akar neki az ember megtanítani, ha sokféle feladatot kell neki megkülönböztetni egymástól. Amikor nem mindegy, hogy egyet klikkelsz vagy kettőt vagy hármat. De még ezt is simán ki lehet váltani vezényszavakkal. 26-ot meg már úgysem lehet neki klikkelni a 26-os típusú hátraszaltós előrebukfenchez.

2011. szept. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Clickelni egyszerubb, mint azt mondani "oke".

A clicker arra valo, hogy oszetett, bonyolult feladatokat tanitsunk meg az allatnak.

Amugy, nem kell hogy a click-jutalommal megzavard, mert a kutya elegge okos ahoz, hogy osszekapcsolja hgy a clik-re jol csinalta.

(a jutalom azert kell, hogy hosszutavon motivalva legyen)

2011. szept. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
13%

Clicker nem ér semmit! Kutyakiképző vagyok. Tehát lehet hallgatni a jó szóra

:D

2011. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!