Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Clicker? Sose használtam még,...

Clicker? Sose használtam még, de szükség lesz rá. Hogyan?

Figyelt kérdés

Hogyan használjáok a clickert? Momentán még a juti-póráz-kutya trióval is küzdök, de kelleni fog a clicker is. Hogyan tartsam, melyik kézben, hogy nyomkodni is tudjam, pórázt is tudjam rakosgatni, jutizni is, és közben ne felejtsem el melyik a jobb és a bal lábam... :)


Ha mindenki nyomkodja agyba főbe, a kutyasuliban, akkor mitől hatásos? Az miért nem jó, ha beszélek hozzá? És mi van, ha elhagyom azt aminek a hangjához hozzá van szokva, és veszek egy másikat? nincs olyan, hogy egy máik klikkelő klikkjének a hangjára klikken be a kutya? :)


Egyelőre azért sem használtam, mert a jutit is meg kell tanulni adagolni, nem tömni ész nélkül. Szal én vagyok a kezdő nem a kutya.


2011. szept. 3. 23:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
23:42, aha. Majdnem elhittem. Oke, tanits. mi er valamit?
2011. szept. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Ömmm, izé... amíg nem volt klikker, hogyan oldották meg a kiképzést? A klikker alapvetően azoknak lett kifejlesztve akik nem -hallanak, látnak, mozognak olyan jól mint az egészséges emberek? (siket nem hallja a saját hangját se, a mozgássérült, nem tud kapásból "tömni" a vakoknál is felmerül hasonló gondolom.
2011. szept. 4. 00:03
 13/31 A kérdező kommentje:

Hoppá! ( [link]


"Süket állatok esetében ne alkalmazz hagyományos klikkert, mert bár a környezetedben lévők lehet, hogy felismerik, hogy klikkerezel, erre az adott alany nem igen fog rájönni. Helyette alkalmazz elemlámpát, vagy más jól látható rövid jelzést."

2011. szept. 4. 00:13
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor nem mindegy, hogy egyet klikkelsz vagy kettőt vagy hármat"


Hogy mekkora sötétség van a fejekben a klikkerrel kapcsolatban! El kellene olvasni amit belinkeltem! A klikker egy szenzációs dolog annak, aki tudja használni. Mindenki másnak meg egy felesleges hangkeltő eszköz. Kedves kérdező, az eddigiekből egyértelmű, hogy nem tudod használni, csak nyomkodod össze-vissza. Olvasd el azt az oldalt, vedd meg a "Klikk" könyvet de a legjobb, ha beíratkozol egy tanfolyamra, mert amit most csinálsz, annak sok értelme nincs. :(

2011. szept. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom pont most kezdtél egy klikkeres suli. Nyugi, bele fogsz jönni. Én már el se tudom képzelni, hogy hogyan lehet klikker nélkül tanítani.


Amúgy a sötétség tényleg elképesztő, nem kell se kettőt, se hármat klikkelni. Azért jó a klikker, mert pontosan megjelöli a pillanatot. Ha csak egy egyszerű ültetést veszünk példának, akkor ugye meg tudod jelölni azt a pillanatot, amikor a kutya feneke leér a földhöz, és arra dícsérni. Sokkal egyértelműbb számára, hogy mire kapta a dícséretet hogyha abban a pillanatban kapja a megerősítést, amikor még aktívan teszi az elvárt dolgot. Ha csak simán szóval, vagy falattal jutalmazol, akkor nem tudsz ilyen pontosan időzeti, akkor jellemzően a kutya már mp-ek óta ül, mire odaér a jutalom, tehát nem a cselekvést jutalmazod, hanem egy passzív viselkedést.

Ja és technikailag: én úgy csinálom, hogy a jobb csuklómon van a póráz, és a klikker is. A kutya és a falattartó meg a baloldalamon. Így a balkezem teljesen szabad, azzal adom a falatot. Persze ez nehéz addig amíg a kutya húzza a pórázt, meg nem tudja, hogy baloldalon kell menni, de ezek is a helyére kerülnek.


Ja és akinek nem lenne világos: klikkert nem neveléshez, hanem tanításhoz használunk. Ez két teljesen külön dolog.

2011. szept. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
08:01-esé a 2 pont, + az előtte szólónak is azzal a kieggel, hogy még sosem volt kezemben klattyer és "most" pont az értelmetlenséget előzöm meg azzal, hogy utána (elé)olvasok, tájékozódom. Eddig a jutistáskát szoktam, tovább akarok lépni. A kutya tud baloldalon menni, de mivel jobbkezes vagyok, jobboldalra tettem a kaját, ennek az az eredménye, hogy őkelme előrébbmegy és onnan fordul vissza, hisz csak akkor tudja sasolni mikor lopok megint - így mindig elémfordul. Talán ha baloldalon lesz, akkor a felfelé nézést szokja meg, és nekem se kell keresztbe lenyúlni.
2011. szept. 4. 08:44
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Mindig máshova tedd a jutalomfalatot, vagy a hátad mögé, és akkor nem szokja meg, hogy állandóan ugyanott van. Ezért is jó a klikker, mert akkor a hangra figyel, nem a kajatartóra. A kaja csak akkor lesz érdekes számára, ha elhangzott egy klikk. Ha most kezded, akkor először a szemkontaktust erősítsd meg klikkerrel, ezzel leszoktathatod a jutifalat tartóról is.
2011. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Azt szokjam meg, hogy a jó feladattal egyidőben szól a klattyer, ami azt jelenti így az ő nyelvén, hogy kaja jön? (Pavlov bácsi után szabadon)
2011. szept. 4. 09:16
 19/31 A kérdező kommentje:

A szabályozható hangerejű klikker jó? A kutyusnak nagyon jó a hallása, utcán nem szeretnék feltűnősködni, bőven elég, ha csak őkelme hallja, hisz neki szól, én meg érzem, hogy kattant.


[link]


Ez is mechanikus, vagy ez elektronikus?

2011. szept. 4. 09:31
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, Pavlovi reflex, magyarul először kondicionálni kell:

Klikk->kaja, klikk->kaja, amíg ki nem alakul benne, hogy a klikk után már megy is oda a falatért. Jó a szabályozható hangerejű, ami egyébként szintén mechanikus.

2011. szept. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!