Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fogamzásgátló tabletta...

Milyen fogamzásgátló tabletta van kutyáknak? És egy tüzelés alkalmával kb. mennyibe lerül?

Figyelt kérdés
1 fiú és 1 lány kutyám van. Most voltak kicsik, de szeretnék majd még, csak nem egyszerre. Addig tabletákkal meg lehetne oldani?
2009. ápr. 20. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
szia! én soha nem tablettáztam a kutyáimat, szerintem a legjobb megoldás, ha arra a néhány "piros betűs" :) napra elkülödíted őket. A fiú kicsit ki lesz akadva, úgyértem ugatni fog majd a "szerelemtől" :D... de ha már nem tüzel a szukád, és újra összeengeded őket, nagy lesz a boldogság, és kicsik sem lesznek :P
2009. ápr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Egy fiú és egy lány kutyával ne, lehet tenyészteni, csak szaporítani. Azt meg nem érdemes!
2009. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkerestem egy cikket a fogamzásgátlás veszélyeiről:

[link]

Én régebben csak a kóbor állatoknak adtam a tavaszi-őszi szezonban, sajátnak nem kellett, mert ivartalanítva vannak mind. Az állatorvosom szerint nagyon veszélyes, hisz az ivaros állatok körében nagyon gyakoriak az ivarszervi daganatok és a hormontartalmú szerek csak növelik a kialakulásának veszélyét.

2009. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Fogamzàsgàtlo tablettàrol még nem hallodttam.Viszont ha nem fajtatisztàk , vagy ha mégis, és nincs törzskönyvük, javasolnàm ,hogy ivartalanitsad ki öket hiszen ,az ilyen esetekböl ,nagyon sok kutya kerül be menhelyre.

Amugy ha tudod,pontosan mikor fog legközzelebb tüzelni, pàr nappal elötte menj el a szukàval az àllatorvoshoz,és kérj egy injekciot ami meggàtolja, eltolja a tüzelési idöszakot.

2009. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bizonyára meg lehetne oldani, de nem tanácsos egy olyan bonyolult és kevéssé ismert rendszerbe, mint a hormonháztartás, belenyúlni.Inkább ivartalaníttasd, vagy ahogy egy ok nélkül lepontozott előző válaszoló írta: különítsd őket el.
2009. ápr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg elkülönítem. Ez lenne a legegyszerűbb. Májusban fog tüzelni. Ilyenkor mikortól kell elkülöníteni és meddig?
2009. ápr. 21. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:
a kutya 1-4 hétig is tüzelhet fajtától függően. A 8. és a 20. nap között készek a párosodásra, de ez is változó. Addig ne engedd össze a kannal, amíg az érdelkődik iránta.
2009. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. nem értem miért kellett lepontozni... mikor a kérdezőnek hasznos volt?! na mindegy...
2009. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!