Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kutyám van és mikor az...

2 kutyám van és mikor az idősebbel akkor a fiatalabb? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos Pulim és egy 5 éves Foxterrierem mind a 2 kutyával szoktam külön külön is foglalkozni. Fél órát az egyikkel fél órát a másikkal és fél órát a kettővel egyszerre. Mindig a Pulival kezdem vele nincsen is gond mikor a pulival foglalkozok akkor Foxi szépen kivárja a sorát lefekszik és figyel. Mikor le telik a fél óra és a Foxi következik akkor a kis Puli mindig harapdálja a Foxit aki így nem tud oda figyelni. Mit tegyek ilyenkor a Pulival? Vagy eddig be tegyem valahova? én eddig azt csináltam hogy van egy 3m-es vékony hosszú póráz és addig azzal ki kötöttem és akkor ő is szépen ott elvolt..... veletek már fordult elő ilyesmi?
2011. szept. 4. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
addig zárd be a pulit valahova
2011. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A választ köszönöm!
2011. szept. 4. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:
A macerásabb, de hosszú távon hatásosabb, jobb verzió az, hogyha ilyenkor mindig következetesen elzavarod a kicsit. Ezzel a domináns egyed kiváltságait (ez az én dolgom, neked nincs közöd hozzá) is erősíted, viszont az idősebbnek akivel éppen gyakorolsz, ez kellemetlen, így is úgy is magára veszi az elzavarást, tehát melós így összerakni. A különzárás is jó ötlet, de az sem baj, ha lekötöd a kicsit arra az időre, ha lekötve nyugodt, és nem éli ezt meg feszültségként. Ugye mivel vele tanultál előbb, ezért ha kellemetlen neki a kikötés, akkor összefogja kötni, hogy a tanulás után jön a kellemetlen dolog, a kikötés, ezért elmehet a kedve a tanulástól is.
2011. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! A választ köszönöm! Ma pl. előbb a nagyal foglalkoztam és és csak utána a kicsivel vagyis ma előbb a kicsit megkötöttem utánna pedig ő vele foglalkoztam.
2011. szept. 4. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!