Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kalibakutya? Mennyire magyar...

Kalibakutya? Mennyire magyar fajta ha egy másik országban él?

Figyelt kérdés

Olvastam,hogy egyesek szeretnék 10. magyar fajtának a Kalibakutyát elismerni.

Mennyire magyar fajta ha teljes populáció egy másik országben él?

Románia nem szólna bele,hogy egy ottani fajtát szeretne egy másik ország a magáénak tudni?

Az erdélyi kopóval kicsit más a helyzet szerintem.

A romániában élő kissebbségeknek biztosítva van akultúrájuk gyakorlása? Kaptak kultúrális auztonómiát?

Mert ha igen akkor a Kalibakutya részét képezi a Csángó és Székely kultúrának.

Így lehetne arra hivatkozni,hogy azért magyar fajt a,mert magyarok tartják?



#kaliba kutya
2009. ápr. 20. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:

10. magyar fajtának a rövid lábú erdélyi kopót szokták mondani.

A kalibakutya a kárpátokból származik de pontosan nem lehet megállapítani honnan, bár tömegesen Gyimes környékén fordult elő. Nem lehet egyértelműen kijelenteni hogy magyar fajta.


Azt nem tudom más környező országok közül valamelyik magáénak tekinti-e.

2009. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy a rövidlábút nevezik annak,de nincs hivatalosan elismerve még az országban sem.
2009. ápr. 22. 12:43
 3/8 anonim válasza:

A gyimesi kaliba kutya igenis lehet magyar fajta. Magyar család tenyésztette ki, igaz akaratlanul, és természet szelektálta ki a gyenge egyedeket. a "kutya szövetség" című folyóiratban is gyakran szerepelt.

Példának idehoznám a shiloh shepherd dog-ot. Német juhász intelligenciáját szerették volna ötvözni az alaszkai malamut szépségével. Így megszületett ez a fajta. Mondanom sem kell, német országból származtatják, holott malamutnak semmi köze német földhöz...

2009. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
En erdelyben elek es nalunk is ugy van mint nalatok is az iskolaban mindenki magyar es magyarul tanulunk(kiveve a romant).Mi ha ugy veszed egy kulon orszag vagyunk csak papiron tartozunk Romaniahoz, mi is azt szeretnenk hogy visszacsatoljanak magyarorszaghoz. Es a kalibakutya igenis magyar fajta mert a gyimesek erdelyben van es a csangok is magyarok es pont ugy van nepviseletuk mint mas nepnek, a szekelyektol annyira nem kulomboznek ugy hogy tekintheto magyar fajtanak, lehet most a romanok azt "mondjak" hogy az ovek de ez nem igaz mert ennek a kutyafajtanak magyar a neve is a gyimesekbol szarmazik ami erdelyben van es erdely magyarorszaghoz tartozott.95%-ig magyar fajta es az 5% az a papir ami nekuk van hogy erdely Romaniaban van es igy tekintheto roman fajtanak.
2011. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Éppen elismerhetnék, mert jórészt magyarok használják. Sok valakit hallottam, akik román kutyának tudják, azaz hogy románokhoz tartozik.
2012. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, ez nem lesz hasznos hozzászólás, de most hallok a fajtáról először, gyönyörű, nagyon tetszik.:) Nem lenne rossz, ha magyar fajtának tudhatnánk.
2012. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogalmam sem volt eddig, hogy ilyen fajta létezik. Nagyon szépek, biztosan okosak, értelmesek.
2012. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!