Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kéne a kutyámnak jobban...

Nem kéne a kutyámnak jobban bírnia a meleget, ha egyszer magyar fajta?

Figyelt kérdés
Mudim van. Mindenhol azt írják a fajtáról, hogy a magyar időjáráshoz szokott, meg hogy a juhászkutyáknak mindenféle időjárás mellett keményen kellett dolgozniuk, amihez a nagy meleg is hozzátartozik. De az én kutyám ilyenkor nem játszik, csak kullog mellettem. Normális ez, vagy sem? Dunára szoktunk ilyenkor menni, ott jól érzi magát, de most az árvíz miatt nem tudunk menni. :(
2010. jún. 8. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy bírja a meleget nem azt jelenti hogy a 35fokban is rohangálnia kell (minden ok nélkül). Szerintem ez a hírtelen meleg ami most van az állatokat is megviseli, múlt héten (pénteken) még pulóverben is fáztam, most meg dög meleg van.
2010. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
hát igen, ez van ha egy fajtát a fanjai túlmagasztalnak aztán megveszi vki és erre kiderül h hoppá, ez is csak kutya, mint a többi.
2010. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És az baj, hogy ha valami munka lenne, pl. engedelmes vagy agility, akkor is nagyon le van lassulva? A terelésre ez nem vonatkozik, azt addig bírná csinálni, amíg össze nem esik. Amúgy nagyon pörög, imád tanulni, ha nincs ilyen meleg.
2010. jún. 8. 20:38
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs túlmagasztalva, tényleg olyan, mint amilyennek leírják. Jó, ebben az egy dologban talán nem, de itt egyetlen kutyáról van szó, ebből nem lehet egy egész fajtát megítélni.
2010. jún. 8. 21:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kitenyésztették a Mudit, akkor a normál Magyar nyári hőmérséklet 26 fok volt, nem 35. 50 évvel ezelőtt még nem volt szó globális felmelegedésről...
2010. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

:O a mudi mióta van felmagasztalva??? én inkább azt vettem észre, hogy lenézően beszélnek róla... főleg a border collie-val szemben.

Nekem pumim van és ő sem bírja sokáig mostanában a sétákat, hamar elfárad.

2010. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem is felmagasztalják,a bárki rosszat mer mondani róla azonnal itt terem 5 mudis, akik leírják hogy a földön nincs még egy ilyen tökeletes kutya.És sokkal jobb midenre mint bármelyik másik fajta.

Engem speciel baromira mulattat:)

Egy szomszéd kérdésnél egy mudi gazdi elmagyarázta, hogy a mudi nem is ugatós:)És amelyik az azzal nem foglakoznak a gazdik:)rettenetes.

2010. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha most már valami építő jellegűt is mondanál, mert baromira nem erre voltam kíváncsi. Amúgy tényleg nem ugatós, igenis le lehet szoktatni. De szerintem neked kár erről beszélni, mert nem ismered a fajtát, csak kritizálni tudod.
2010. jún. 8. 22:47
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk a "szakértelmedet" és a fajtaismereted jellemző bizonyítéka, hogy értetlenül állsz az előtt a tény előtt, hogy ez a szerncsétlen kutya 30 fokban nem elég aktív, csak kulog. Pedig EZ EGY MUDI:)
2010. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor most utoljára megkérdezném: miért gonoszkodsz? Miért szólsz bele, ha semmi építő jellegűt nem tudsz leírni? Minden fajtával lehet probléma, soha nem állítottam, hogy a mudival nincs. Persze te könnyű helyzetben vagy, hiszen nem tudjuk a kedvenc fajtádat, pedig hidd el, találnánk olyasmit mi is, amivel meg tudunk bántani.
2010. jún. 9. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!