Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyennek látjátok a magyar...

Milyennek látjátok a magyar fajta kutyákat, és a jelenlegi helyzetüket?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Elég sok betegség elöjött rajtuk az elmúlt években. Vizslánál a nyelési nehézségek és displázia,mudinál nagyon gyakran ott van a displázia és szinte minden magyar fajtánál van valami betegség ami majdnem minden állományban benne van. talán a magyar állományban a kuvasz és a mudi a legegészségesebb. Lenne még mit javitani a magyar állományon. De a külföldi fajtákhoz képest a magyar kutyafajták egészségesek.
2010. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem küllemre nagyon szépek, ezzel nincs is gond.

Népszerűségűket tekintve én a mudit és a pumit látom az élen, toronymagasan. Ezzel a két fajtával van talán a legkevesebb gond, egyenlőre. A puli van a legrosszabb bőrben ( gyakorlatilag már alig van terelő ösztöne), már csak egy nagy mozgásigényű házi kedvenc .

Magyar Agárt meg csak akkor vegyen valaki, ha kiállításra vagy versenyre akarja vinni a kutyát.

2010. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos az átlag család nem talál magának megfelelőt közöttük, ha kertes házba akar kedves családi kutyát. A juhász és pásztorkutyák vagy túl csahosak, hangusak, a nagyok meg túl kemények egy átlag családba, az agár nem kifejezetten azaz átlageb, a vizsla meg fázós. Kopó olyannyira nem egységes fajta, h én már számon se tartom...kiállítási tapasztalat.

Sajnos.

Ha olyanok lennének a magyar fajtáink között, mint pl. az angoloknak retrieverek, spánielek, szetterek, egyes társasági kutyák...nem lenne gond velük az biztos!

2010. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég siralmas a helyzetük! Nem szeretik őket az emberek, mert nem menők! A pulinak már szinte nincs ösztöne, a nagy pásztorkutyáink meg már nem olyan bátrak.

Kedves utolsó a mudi, puli, pumi tökélétes családi kutyák csak nevelni kéne őket! Tökéletes kutya nincs, azoknak a "csodás" retrievereknek is van hibájuk! Ha megtanítanád akkor nem ugatnának. És hát milyen rossz kutyák is, hát még meg is védenének és eszük is van.. Áhh -.-"

Nekem mudim van és azt látom talán őt nem szeretik a legjobban. Régen ha mentem az utcán akkor állandóan beszólogattak, hogy pitbull, korcskeverék, patkány, birka... Mostmár nem csinálják mert felnőtt, és híre van a környéken, kemény őrzőkutya :D Akik meg nem szóltak be azok sosem hallottak még róla, azt hiszik pumi, vagy puli, hiába mondom hogy m u d i... És ami a legjobban fáj, hogy kutyás körökben is megy a széthúzás... Ott is lenézik, mert nem a menő munkakutya (border, német juhász). Egyszer valaki azt mondta nekem, hogy az ő kövér, neveletlen, egy kör után elájuló kutyája jobb mint az én kiképzett mudim, pusztán a tény miatt hogy német juhász és hát mégiscsak... Az egyetlen kutya akinek sok helyen olvasom a leírásában hogy nem szép (érdekes módon egy igazán csúnya kutyánál még nem olvastam, pedig csak az igazság lenne, pl kopasz kutya, buldog), csak nem értem, mert pl a német juhászt, spicceket a legszebb kutyáknak tartják és a mudi hasonlít rájuk és rokonuk is! :(

Bár nem is lenne jó ha túl népszerű lenne, mert akkor nem lenne különleges és divatebbé válna... :D

2010. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, az én mudijaim pl a lakásban ha kell órákig fekszenek, és sosem ugatnak ha bent vannak! Az a baj, hogy magyarok... Nem nyugatiak, nem cuki, butuska kutyák selymes szőrrel. Hanem kemények, van eszük, és nem kell őket pátyolgatni, ez a baj. Túl olcsók és "egyszerűek", túl egészségesek, túl kevés baj van velük... Ilyenek a mai magyar emberek.
2010. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mudi, pumi egyre népszerűbb munkakutya. Családi kutyának is tökéletesek. Szerintem már nem olyan népszerűtlenek, hogy a kihalásuktól kelljen félni, de nem is olyan divatosak, hogy tele legyenek örökletes betegségekkel. Az utcán a mudimat sétáltatva sokan felismerik, vagy legalábbis nem ismeretlen szó a legtöbb embernek az, hogy mudi. Ezt a két fajtát nem féltem. A puli helyzete már nem ilyen jó, előttem már leírták, hogy miért. A magyar vizslával nincs baj, ha jó tenyészetből vesszük, vadászkutyának is nagyon jó. A drótszőrű változat elég ritka, de a vadászok ismerik és ez a lényeg. A kuvasz, komondor problémája az, hogy nem igazán létezik olyan teszt, ami a területvédő ösztönt normálisan mérné. A kopó, agár helyzete szerintem elég rossz, de a világ összes hasonló fajtájával ez a helyzet (beagle kivételével). Valljuk be, ők nem igazán alkalmasak városi családi kutyának az átlag gazdi mellett.
2010. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 RastaMama ***** válasza:
100%
az első hozzászólóra reagálva: szerintem nem olyan jellemző sem a nyelési nehézség, sem a diszplázia. utóbbi nálunk is kérdéses volt mostanában, de a dokink-megbízható, hozzáértő doki-azt mondta, hogy szinte nulla a lehetősége, mert nagyon nagyon ritka a vizsláknál. nyelési nehézségről meg még nem is hallottam, pedig elég lelkes, rengeteg más vizslát ismerő gazdi vagyok. ettől persze még lehet, hogy van ilyen is, de nem gyakran-szerintem.
2010. febr. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!