Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tapasztalatok a havanese...

Mik a tapasztalatok a havanese kutyával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemsokára szeretnék venni egy ilyen kutyust. Mennyi időt kell fordítani a szőrápolásra (hosszú szőrben szeretném tartani mert szerintem úgy szép), mennyi időt bír ki egyedül, lehet vele valamilyen kutyás sportot űzni, milyen a természete, mennyire egészséges fajta, mivel érdemes etetni? Tenyésztőtől szeretnék venni, nem szaporítótól, esetleg tudnátok megbízható kenneleket ajánlani? Köszönöm:)
2009. ápr. 20. 22:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak szerintem volt már itt pár ilyen kérdés... Nem egyszerűbb megkeresni mint várni a válaszra?
2009. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem volt még ilyen kérdés... Azért köszi.
2009. ápr. 20. 22:36
 4/17 A kérdező kommentje:

Aha, hát ezek nem voltak túl hasznosak... Nem volt benne a szőrápolás, a kutyás sport, mennyire egészséges, meddig lehet egyedül hagyni stb.


VALAKI AKI TUDNA A KÉRDÉSRE IS VÁLASZOLNI???

2009. ápr. 20. 22:43
 5/17 anonim ***** válasza:
Hm, hát azokat talán a szakkönyvekből, a tenyésztőtöl, a kozmetikustól, és a kiképzőtől kéne megkérdezned... Nem biztos, hogy itt kapsz hasznosabb választ, mint a belinkelt kérdések. Mivel itt inkább olyanok vannak akiknek csak egy kutyájuk van, ez nem elég rálátás a fajtára. Míg akik egyszerre többel is foglalkoznak... Na mindegy...
2009. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nyugodj meg, lesz olyan aki majd szívesen válaszol a kérdésemre...
2009. ápr. 20. 22:53
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

írj ide: kovacs.piroska47@freemail.hu

hosszú szőrben tartott havanesem van,otthon kozmetikázom bármire szívesen válaszolok.

örökbefogadni nem akarsz havaneset?

2009. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres kutyássport és a hosszú szőr eléggé kizárják egymást, mert iszonyat sáros tud lenni egy ilyen törpecirkáló és samponnal fürdetni csak havonta lehet ahhoz, hogy a bőre egészséges maradjon. Én minden séta után letörölgetem vizes szivaccsal a lábát+a hasát. Emiatt rövidebb a szőre, hogy meg ne fázhasson és kedvére rohangálhasson, amikor jólesik neki. Ha jó helyről veszed, akkor egészséges lesz(ezért az Elmada Dogs kennelt nem ajánlom). 8 órát kibír egyedül, hamar megszokja. Nagyon fontos tanítani, mert ugyan kicsi tündéri kutya, de hamar elkanászodik. Következetesen tanítani kell, nagyon okos, de könnyen az ember fejére nőhet.
2009. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenképpen hosszú szőr párti vagyok, akkor lehet inkább csak simán viszem suliba, de esetleg nem agilityzek vele vagy ilyesmi. Azt megkérdezhetem hogy az Elmada Dogs-t miért nem ajánlod? Mivel ez egy anonym fórum gondolom leírhatod:)


Piroska, majd írok, de nem tudnál inkább itt válaszolni?

2009. ápr. 21. 10:40
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

OFF:Totál nem értem, hogy mért kell egy egyszerű kérdés miatt a kérdező torkának ugrani! Akkor mért van itt ez az oldal? Nem azért van, hogy megpróbáljunk egyásnak segíteni? Sajnos elég gyakran olvasok olyan dúrva beszólásokat, amiknek nem hiszem hogy itt a helye. Adjuk már meg könyörgöm, még így anonímkét is egymás fele a minimum emberi tiszteletet! Köszönöm:Kócos Barby


Hogy a kérdésedre is próbáljak felelni: Igaz én egy havanest, henem egy yorkit tartok, de ő is gy kis szobacírkáló, neki is fontos a szőrápolás. Elvileg minden nap kellene este rá szentelni némi időt, hogy alaposan kifésülje az ember a kis gubancait. Tudom, könyök kutya elég nagy hisztit levág, de azért hozzá lehet szoktatni, és tudni fogja, hogy napi rutin. Úgy gondom, hogy minimum egy évben 2X el kell vinni kutyakozmetikushoz, hogy valami szép fazont alakítson ki neki. Viszont, amit te is meg tudsz csinálni az az, hogy a fenekénél vágni kell a szőrt! Legalább 2- 3 hetente. Ugyanis tőrténhetnek balesetek, ami elég bosszantó. Ilyenkor fürdetés, stb... Szóval ez a kellemetlenrésze. Sógórnőm anyukájának havaneze van. A nagy dolog után, (mivel fehér kutyus) ki szokta törölni a fenekét. Nem vicc, tényleg. Volt szerenécsm 2 napig vigyázni rá, így tapasztaltam.

Amit még észrevettem rajta, míg nálam volt, hogy nagyon gazdi centrikus. Igaz, a kutya sosem volt távol még a gazditól, de mivel ő külfőldre utazott, így mi vigyáztunk rá. Nehezen viselte a gazdi, vagy az ismerősök távollétét. Sokág sírt utánuk,mire meg tudtuk valamelyest nyugtatni. Jah, és bosszúból, mert őt "otthagyták" csinált 1-2 fincsi szeretetcsomagot is, pedig szobatiszta. Nagyon rá lehet nevelni egy adott rendszerhez. Tehát, ha melózol és nem vagy vele napközben, szépen rendesen viselkedik, nem piszkit be, de ha munkából hazajössz, gyakran ki kell vinni. Kutyás sportot nem nagyon tudom. Szerintem őket nem erre tenyésztették. Aportírozni ügyesen tudnak, szeretnek játszani is. Igazi társak, barátok. :)

Kimondottan egy gazdás szerintem, de jól viszonyul (szoktatás kérdése) a család többi tagjához is. Én nem tartom rossz ötletnek, ha másokhoz is hozásztatod, mert egy egy ilyen utazás során, ha őt nem tudod magaddal vinni, a kutyusnak kitolás a helyzet. Szerintem simán meg lehet vele szoktatni azt, hogy ha pár órára magára hagyod. Utána úgyis veled van egész este..:)

Én a yorkimat is magára hagyom napközben, mert melózom és nem tudom magammal vinni. Megtanuta és elfogadta a dolgot. Nem is piszkít a lakásba, viszont este többet kell vele is törődnöm.

Bocs, hoyg csak így nagy álltalánosságban tudtam írni. Kenelekről nem nagyon tudok, de remélem azért némiképpen fel tudod majd használni a hsz-emet. Sép napot Kócos Barby

2009. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!