Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak a könyökcsont...

Bettuta kérdése:

A kutyámnak a könyökcsont magasságában hiányzik a szőre, a bőre szürkés, az állatorvos nyara. Van ötlet arra hogy mi ez? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 15:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ugyanez van az én kutyámmal.

Plusz neki a füle tövében is van egy pici pötty.

Két állatorvos kezelte kétféleképp, de csak találgattak, hogy gomba, vagy atka, eddig nem javult, így rá fogjuk szánni a 7 ezres bőrkaparék vizsgálatot, abból biztosan kiderül mi okozza és már célzottan tudjuk kezelni.

2011. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

1. vagyok

Azért is jó, ha kezelteted, mert ez lassan ugyan, de növekszik, így kezeletlenül szép lassan kopasz lesz a kutyád ( és nem mellesleg szerintem bele is halhat ).

2011. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
nem csak kifeküdte?!
2011. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Enyémnek is ilyenje van, és meleg kamillateával kenegettem, lassan ugyan de már gyógyul :) Előtte kentem Betadinnal is.
2011. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
46%
Májbetegsége van, az én kutyámat már nem lehetett kezelni mikor megtudtuk, 3 nap múlva meg is halt.
2011. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Mekkora kutyád van?

Nagy testű kutyáknál gyakran előfordul a felfekvés a könyök ízületen, vagy a hátsó lábakon is csánk tájékon.

A szőr kihullik, a bőre szürkés színű lesz.

Egy képet nem tudnál betenni?

Ám mivel sokszor könyökölnek a kutyák a földön betonon, így előfordul, ( főleg a laza bőrűeknél ), hogy befertőződik ez a rész, és tályog is keletkezhet. Ekkor már komolyabb állatorvosi kezelésre szorul a dolog.

2011. szept. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
labrador keverék
2011. szept. 6. 15:49
 8/21 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Lefotóztam gyorsan mindkét első lábát, az enyémnek ilyen, látszik, hogy nem pont a könyökcsonton, hanem mellette van:


[link]


[link]

2011. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
az én labimnak is iylen a lába :( a könyökénél egy cm-es 'körön' szürkés a bőre és hiányzik a szőr. mi eddig azt gondoltuk hogy kifeküdte mert elég sokat fekszik betonon. akkor ez nem így van? :(
2011. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Még mindig 1. vagyok.

Sosem gondoltam arra, hogy felfekvés lenne mivel "csak" 23 kg és egy 1,5 éves aktív kutyáról van szó.

Két orvos is látta, egyik sem említette, hogy ez is lehetne az ok.

Legalábbis a mi esetünkben.

2011. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!