Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás varakózásra valami...

Allergiás varakózásra valami ötlet?

Figyelt kérdés
Westie kutyusom van és egy ideje állandóan vakaródzik. Már elvittük állatorvoshoz, ott kapott egy injekciót, azt mondták valamire allergiás és változtassunk az étrendjén, ne kapjon konzerves kutyakaját. Azóta kizárólag főtt ételt kap (csirke nyakat, farhátat, stb), viszont azóta is fennáll ez a vakaródzás. Azt mondta még az állatorvos, hogy ez egy westie tulajdonság és előbb utóbb mindegyiket utoléri. Van valakinek hasonló tapasztalata, illetve valami ötlete, hogy mit lehetne adni Neki, hogy elmúljon ez a vakaródzás? Előre is köszönöm a tanácsokat
2011. okt. 28. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem bichon frise van ő is vakarozott meg rágta magát de nekünk az orvos azt mondta hogy semmi csirkés dolgot ne adjak neki mert a kutyák 70%-a allergiás a csirke húsra főleg a fehér színű fajták így nem kapott ő is kapott inekciót meg kenőcsöt.. el múlt neki de pár hónap múlva újra kijött rajta pedig semmi csirkés dolgot nem kapott , mert tápot és juti falatot is váltotunk..elvittük újra dokihoz ugyan azokat a gyógyszereket kapta elmúlt neki meg minden a kutyámnál az orvos a bolha és bűzmirigy allergiát kizárta..én úgy gondolom hogy a kutyám vmi porra vagy nem tudom mire lehet allergiás..de nincs pénzem egy allergia vizsgálatra..szóval ha előjön neki annyira hogy véresre rágja magát akkor betadinnal meg körömvirág krémmel bekenjük és 1 hét alatt rendbe jön..


szóval a legfőbb allergia okozók a csirkehús ,bolha és a bűzmirigy..

2011. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hipoallergén tápot javaslok, a csirkével etetést hanyagolni kellene, mert sok kutya pont arra allergiás.

Ezen a mondaton nevettem: "ez egy westie tulajdonság"

Ez nem így van, én rengeteg tenyésztőtől vásárolt, törzskönyvezett westiet ismerek, egyik sem allergiás. Viszont annál több a szaporított, ami beteg.

2011. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A westieknél tényleg nagyon gyakori az allergia, és szinte mindegyik a csirkére allergiás.

Szóval a csirkét hagyjátok el sürgősen, és keressetek neki egy hipoallergén tápot, amiben még véletlenül sincs csirke. Ha húst adtok neki, akkor is mást, csak ne csirkét.

2011. okt. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!