Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudok ütni, /rúgni egy...

Megtudok ütni, /rúgni egy őrző-védő kutyát?

Figyelt kérdés

Nem akarok, eszembe se jutna bántani egy élőlényt sem.

Csak néztem az IPO-s videókat, és mikor fut a kutya, és ugrik a csibész karjára, akkor ha jó lenne a reflexem, és ütnék egy jobb horgot, akkor eltalálnám a kutya fejét, és eltériteném?


2011. szept. 6. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Előfordulhat, de ha a kutya fogát ütnéd, akkor valószínűleg te járnál rosszabbul. Amúgy sanszos, hogy a kutya ismét akcióba lendülne, és akkor már nem lenne akkora szerencséd.
2011. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Én voltam egyszer egy bemutatón, ahol a csibész akkorákat vert a kutyára, hogy szörnyű volt nézni, csak úgy hupogot, de a kutya nem tántorodott el.
2011. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
A kérdés hogy lenne mivel ütni??Mert élesben a kutya egy harapással összetörheti a kezed,és a fájdalomtól nem tudnál ütni sem.
2011. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem , mivel pont arra lettek kiképezve, hogy ne hagyják magukat, plusz szerintem ilyenkor annyi adrenalin szabadul fel , hogy meg sem érni ha bántod őket. főleg azok a kutyák amelyeknek óriási a fájdalomtűrő küszöbük. lásd amstaff , pit bull..
2011. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Viszont se amstaff, se pitbull nem nagyon indul IPO-n. Mivel ezek a kutyák bírják a kiképzést, hiszen ezért örző-védőznek velük, hiába ütnél rá, lehet hogy elvesztené a lendületét, de utána visszamenne rád. Szóval mindenképpen te jönnél ki rosszul belőle. Ld. rendőrkutya. Szájkosárba is hatástalanít, hát még anélkül? :)
2011. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szolgálati kutya teljesen más, mint a sportkutya. A szolgálati kutyák 100%-a alkalmas egy IPO ö.v. munkára, mig a sportkutyák kb. 70 %-a alkalmas szolgálatra. Szolgálatban sokkal több külső hatásnak vannak kitéve, mig a sportban max. 3 botütés. Van olyan versenykutya, akit igen eltudnál egy rugással tántoritani, de a szolgálati kutya leszedné a lábadat. majd utána a fejedet is.
2011. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!