Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott egy kutya. Mit...

Megharapott egy kutya. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az ügyeletre. Egyrészt ellátják a sebet, illetve kapnod kell tetanuszt, de lehet, hogy veszettség ellenit is.
2011. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

mennyire súlyosan és hol?


hogy harapott meg - milyen körülmények között, hogyan zajlott le a támadás?


mekkora a seb? vérzik, vagy csak belilult?


ha vérzik, de nem komoly a sérülés, én Betadine-t kennék rá...


kóbor kutya volt, vagy valakié?...

engem is harapott meg a kutya, vérzett, de nem volt durva, lefertőtlenítettem és kész, semmi bajom.


de ha félsz, hogy elkaphatsz tőle valamit vagy elmérgesedhet a seb, akkor irány az orvos.

2011. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Amikor sétáltam haza, észrevettem hogy követ egy kutya. Azt nem tudom, hogy kobor-e vagy nem. Amikor észrevettem elkezdtem futni, mert félek a kutyáktól, erre meg ö utánam rohant, és beleharapott a lábamba. Kb. 2cm hosszú és 1cm széles, nem olyan mély, az elején vérzett egy kicsit, de most már elállt és tettem rá egy sebtapaszt.
2011. szept. 6. 20:42
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Hát, ha van otthon betadin kend be azzal. Lemostad a sebet mielőtt beragasztottad?
2011. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
harapj vissza
2011. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"elkezdtem futni"

Öreg hiba... Ha nem ismered a kutya gazdáját és nem vagy biztos abban hogy kapott-e a kutya veszettség ellenit és nem beteg, akkor irány a kórházi ügyelet, ott majd tudják mit kell csinálni ha előadod a panaszodat.

2011. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
menj be az ügyeletre ahogy az első mondta.tetanusz nem ártana...engem is harapott meg kutya,nem volt kóbor,pont orvosi rendelő mellett történt,és én is kaptam.
2011. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb, amit tehették, hogy elkezdtél futni, ezzel csak felingerelted a kutyát...

Amúgy én elmennék dokihoz, ez azért nem játék, főleg ha csak úgy sétált utánad, akkor még az is előfordulhat, hogy nincs is beoltva. A veszettséget meg csak megelőzni lehet...


Szóval én valószínűleg megnézetném magam dokival.

2011. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 nory0722 ***** válasza:
100%

Akkor lehet,hogy kóbor volt. Menj orvoshoz,mert mindenféleképpen kell a tetanusz. Minél hamarabb menj.


Futásról: elhiszem,hogy félsz,de nem harapott volna meg,ha nem futsz el előle,csak szépen elsétálsz. Máskor azt javaslom,ha ilyen környéken jársz,és van rá módod,tarts magadnál egy fél literes flakont,amiben 4-5 cm magasságig kavicsok vannak. Ha már túl közel megy,csörgesd meg,ha nem hat,próbáld úgy dobni,hogy a kutya közelében érjen földet(ne a kutyát kapja el). Tudom,hogy nehéz,de próbáld nem mutatni,hogy félsz,legyél magabiztos,és határozott. Legtöbb esetben elég,ha rákiáltassz határozottan.

2011. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

1. Ülj be a wc-be gatya le.

2. Házipálesz ráönt.

3. Ügyelet, orvos.

Tetanuszt fogsz kapni, ismeretlen kutya esetén veszettség ellenit is, 3 részletben.

2011. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!