Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hazafele jövet majdnem meghara...

Hazafele jövet majdnem megharapott egy kutya. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

már napok óta várakozik az a dög a kapujukba a cigányoknak, és ma rám támadt... ha nem fordulok meg csak tovább sétálok akkor még meg is haraphatott volna és ki is szakadhatott volna a farmerom is

belehet jelenteni hogy vigyék innen ezt a dögöt a sinterek? vagy a rendőrségnek szóljak? az a helyzet hogy a telefonomról a pénzt nem akarom lebaaszni de időmilliomos vagyok, kinek szóljak?


2011. jan. 6. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Miért a kapujuk előtt sétálsz? Miért nem a másik oldalon? Ő csak a területét védi. Te vagy az ember, aki gondolkozni is tud/?/.
2011. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

jegyzőnek lehet szólni.

ha jól tévedek itt megáll a "kutyával való veszélyeztetés" esete. ha megharap, az már nem tréfa, akkor ambulancia, tetanusz, és ha nem mutatnak fel a kutya tulajdonosai oltási könyvet, akkor megtapasztalhatod az utólagos veszettségi oltássorozat gyönyöreit...

de ha 112-t felhívod, szerintem el fognak tudni igazítani a rendőrök, és az ingyen van.

amúgy megelőzésképpen ajánlom a paprika sprayt, military boltokban lehet venni, ha úgy adódik nem csupán a kutyától, de a tulajdonosaitól is meg tudod védeni magad...

2011. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek:

az a helyzet, hogy ha ő közterületen sétált, és a kutya oda tudott kijönni, és majdnem megharapni, akkor bizony ott a kérdés feltevőjének van igazsága.

nyilván nem a kutya a hülye, hanem azok a felelőtlenek, akik így tartják.

a többit a második válaszban már leírtam.

2011. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha megtámad valakit vagy mondjuk téged. Akkor a rendőrséget fellehet hívni,hogy ez meg az történ aztán elaltatják én úgy tudom mert a mi utcánkba is volt egy roti folyton kiugrott a kerítésen és több emberre is rátámadott,aztán elaltatták.Igaz ez nevelés kérdése is.Meg nagyapámra is rátámadott a saját kutyája.És azt is elaltatták.Szóval ha téged megtámadna és megsérülsz akkor a rendőrséghez lehet fordulni és a gazdát is büntetik.
2011. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért nem úgy kell a dolgoknak működni, ahogy az 1. válaszoló írta!!!

Az önkormányzat jegyzőjének jelentsd a dolgot. Az egy dolog, hogy védi a kutya a területét, az egy másik, hogy utcán, közterületen támad. A mi településünkön például csak az egyik oldalán van az utcákon járda.

Nem te mentél be a telkükre, tartsák a kutyát kerítésen belül, csukott kapu mögött. Bár nálunk olyan is előfordult, hogy a kutya feje, nyaka kifért a kerítésen, és ha valaki nem ismerte a helyet, azt meg is harapta. Azóta dróthálót kellett a tulajnak kifeszíteni a kerítésére, és még ő volt megsértődve, pedig a járda nincs 1 méter széles sem.

2011. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Téged "majdnem" megharapott, a Barátomat Meg Se harapta! :-)
2011. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

első még nem is a járdán sétáltam, hanem egy kereszteződésben a köves közepén mentem, és úgy szaladt ki az a dög

amúgy nem hiszem hogy a járda a területe lenne akármilyen állatnak is

remélem hogy elaltatják a sinterek azt a dögöt

2011. jan. 6. 16:38
 8/14 A kérdező kommentje:
és ha meg harapott volna véletlen, akkor az a minimum hogy elaltatják azt a dögöt, de kártérítés járt volna?
2011. jan. 6. 18:18
 9/14 A kérdező kommentje:
legalább az oltásokat meg lehet velük fizettetni?
2011. jan. 6. 18:18
 10/14 anonim ***** válasza:

ha megharap az veszélyeztetés kutyával szabálysértés, ha 8 napon túl gyógyuló, akkor gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés. ilyenkor rendőrt kell hívni, ált. pénzbüntetéssel jár.

de amíg nem harapott meg, addig marad a jegyző. és ahogy írtam, paprika spray. (máskor is jól jöhet)


és mint állatbarát kérlek rá, hogy ne a kutyára haragudj. gondolhatod, nem ő kérte, hogy gondatlanul tartsák, ne foglalkozzanak vele.

2011. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!