Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet normális sétára bírni...

Lehet normális sétára bírni egy beaglet flexivel? Vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
A húzásra gondolok főként.
2009. ápr. 21. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Felejtsd el! Flexivel semmilyen kutyát nem lehet normálisan sétáltatni. Kitalálták, mert az embereknek kényelmes, ennyi. Kutyát nem lehet nevelni vele. És gyönyörűen megtanítható vele, hogy húzzon. Ennél már csak a flexi+hám kombináció a jobb.
2009. ápr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Mi az imént említett flexi-hám kombinációt használjuk.

Nekem semmi bajom vele, ha húz, rántsd meg egy kicsit, hogy ne feszüljön, és mondd, hogy "nem".

Az én beaglem 4 hónapos, és csak akkor ránt meg, ha lemarad és nagy hévvel rohan előre (de akkor nagyon:) )

Sok szerencsét!


Ui: kipróbáltam a bőrt is, nekem azzal sokkal jobban húz, meg ha találkozik egy kutyával, nem tudnak játszani, nincs tere, viszont elengedni meg még nem tudom.

2009. ápr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én mindenképpen a hagyományos, "rövid" pórázt ajánlom, legalább a kezdetekben azon tanuljon meg sétálni.

Jobban tudod vele kontrollálni, irányítani a kutyát.

Előző válaszolónak: épp ezért nem jó a flexi, főleg hámmal kombinálva, mert így normál esetben HÚZ a kutya. Bocsi, de szerintem aki kutyát vállal, az legalább annyira foglalkozzon már vele, hogy sétálni tudjon az a kutya, ne azt nézze, hogy neki mi a kényelmesebb. Szerintem alap, hogy egy kutyának, bármekkora legyen a póráz, NEM szabad húznia. A gazda a falkavezér, ő sétáltatja a kutyát, nem pedig fordítva. Eddig még nem lehet elengedni? Pedig pont kicsi korban ajánlatos póráz nélkül sétáltatni, amikor még mágnesként követik az embert. Szerintem így, hogy normál pórázon húz, elég nagy felelőtlenség lenne elengedni, mert valószínű, hogy nem jönne vissza (egyhamar). Mert: vadászkutya, és mert normál pórázon sem tud úgy menni, hogy ne húzzon, és mert rengeteg olyan érdekes szag, inger fogja érni, mivel nincs szabadon hozzászoktatva, jobban fogják érdekelni, mint a gazdi. Bocsi a kicsit hosszú hozzászólásért, csak itt kezdődnek a gondok... Le lehet pontozni, de legalább hülyeséget ne írjunk már:)

2009. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Sziasztok!

Az utolsó előtti vagyok.

Ezen az oldalon véleményt kérdeznek. Nekem ez a véleményem, tapasztalatom, lehet, hogy másnak más.

Én sajnálom a kutyát, hogy nem szaladgálhat, amíg elérünk a futtatóhoz (ami mellesleg nincs is mindenhol), vagy mp-enként meg kell állni, mert ott a szag.

Próbáltuk a nyakörvet is (szerintem az a kényelmesebb, úgyis mindig rajta van a kutyán, nem kell bajlódni vele), de fulldoklott tőle, mert vadászkutya, és amíg nem nőtt hozzád eléggé és nem fogad szót mindenben, addig úgyis megy utána, a fejed tetejére is állhatsz...

Azt meg ne mondd, hogy egy kis kutya követ, az előző kutyámmal (bichon-csivava keverék) póráz nélkül kezdtük a sétákat, első-második, és sorban az összes sétán úgy rohant el előlünk, mint a csík. Lehet, hogy van kutya, aki nem így viselkedik, de én még nem találkoztam ilyennel.

Alap, hogy tudjon sétálni, nekem semmi gondom nincs is vele, persze én is szeretném póráz nélkül, láb mellett, hamarosan visszük kutyaóviba. Persze, ezt otthon is meg lehet tanítani, de a beagle nem egy szófogadó fajta, sokaknak segítségre van ebben szüksége. Sajnálom, ha különbözik a véleményünk:)

2009. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, Az előbb rosszul raktam össze. Természetesen nem azért fulldoklott, mert vadászkutya, hanem azért megy mindenáron a szagok után
2009. ápr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A Flexi felejtős!


Állandóan feszül, így ugyan mi a frászból tudná a kutya mikor viselkedik jól ?!


Sétára bírni lehet, de semmiképpen nem Flexivel!

2009. ápr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó a flexi, a fent említettek miatt(pont azt erősíti a kutyában, amiről le kéne nevelni). Normál pórázzal fegyelmezetten el kell sétálni a futtatóig, ott meg el lehet engedni futkározni és ott lehet biztonságosan gyakorolni a behívást is. Azért egy 4 hónapos kutya még nagyon pici, szerintem nála még nem tragédia, ha nem működik tökéletesen. Viszont a flexi pórázzal való visszarántás nem nevelés, hanem puszta rángatása az ebnek.
2009. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

OFF

Mindenesetre érdekes, hogy a 17 évem alatt látott emberek közül meg tudom számolni a 2 kezemen, hány sima pórázzal sétáltatót láttam. Pedig gyakran járok kutyás helyekre. Szörnyű ország, még a kutyáknak is flexivel kell sétálni....

2009. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Félreértés ne essék a Flexi egy nagyon ja találmány csak nem arra használják amire kellene.


Tanításhoz kiváló, főleg ha idegen környezetben vagy olyan helyen gyakoroljuk a behívást vagy teszteljük a behívhatóságot ahol vadak, vagy egyéb zavaró tényezők vannak. Mondjuk mi ilyenkor sem nyakörvvel használjuk!


Én személy szerint használtam már apportkészség fejlesztéséhez is amikor a kutya nem akart behozni a tárgyat! Itt viszont az apporton volt a Felxi nem a kutyán.


Szóval ez egy nagyon jó dolog, csak nem arra hogy 4-5 kilós kutyákat vontassunk vele!!!!

2009. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!