Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örző-védő kutya bárkire...

Örző-védő kutya bárkire ráfog, ha utasítják?

Figyelt kérdés

Vagy csak a csibészre?

Vagy egy öreg nénire is ráfogna, ha a gazdája utasítaná?

Ha lenne egy képzett kutya, és tudnám, hogy milyen szóra van betanítva, akkor elordítanám magam, ráfogna arra akit meglát?


2011. szept. 9. 17:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól be van tanítva egész biztos
2011. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Az iskolán a sport kiképzést tanítják. A legtöbb kutya már akkor ledermedne, ha nem beöltözött emberrel állna szemben.

Természetesen plusz munkával meg lehet tanítani azt, amit kérdeztél. Igaz, nem minden kutya alkalmas rá.

2011. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
Jó kiképzéssel persze!De vannak kutyák amik alapból egy picit agreszívabbak a többinél de ezeket tanítani is nehezebb.
2011. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze!
2011. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

1. egy jólképzett kutya mindenkinek nekimegy, ha kell;

2. csak a saját gazdájára hallgat, rosszabb esetben neked ugrik, ha próbálod uszítani;

2011. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Rotweilerem bárkire rá fogna ha utasítom rá.
2011. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
a sportkutyák teljesen más kategória. Ők nem biztos közel sem, hogy ráfognak bárkire. A szolgálati kutyák viszont gondolkodás nélkül. Mondjuk náluk inkább a civiles képzés van előtérben.
2011. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyád van?
2011. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy jól betanított kutya akár a tűzbe is menne érted.

Az én kutyám csak egy két fogást kapott a suliba, de azt is inkább csak azért hogy megtanuljon ereszteni. Nem sport kutyát akartam belőle, mert dolgozok vele. Alapból bele van kódolva genetikailag, csak egy kis segítség kellett hogy tudja mit is akarok tőle.

Ő mindenféle képpen támad. Ha elordítom magam akkor is, ha olyan hallkan mondom hogy a mellettem álló ember nem hallja, akkor is támad. Nem tudja mit jelent : fogd meg csibész. Másra tanítottam, és ha azt mondom hallkan akkor azonnal támadásba lendül. Élesben se volt vele gond, tudta hogy ez már nem játék. Amúgy meg ha utcán odajön egy gyerek vagy bárki, akkor simán meg lehet simogatni. Egy kemény kutya pont ettől kemény, hogy csak akkor támad ha veszélyben érzi magát vagy a gazdáját, vagy ha a gazdája utasítja,de alapjáraton meg bárki megsimizheti. :-)

2011. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

én sem akartam sport kutyát a németjuhászomból, kölyöknek le is szólták, mert nem rongyozott az örző-védőn. De aztán rájöttek a miértjére. Nem zsákmányos, hanem védős-civiles kutya.

Amikor elérte a 11 hós kort, akkor megtépték a képét és akkor rájöttek, hogy nagyon kemény mód támad, ha szükség van rá.

Mikor örző-védő van, akkor sem érdekli a rongy, párna, hanem a kéz, az arc és minden ami fogható, harapható.

Most 15 hónapos, és két szomszédott harapott meg, mert az egyik be akart jönni a kertbe (azt hitte, azért mert kölyöknek megsimogathatta, most is azt csinál amit akar), a másik meg hirtelen mozdulatot tett anyum felé.

Én sem akarom átszoktatni csibészkarra, nekem igenis dolgozzon ha feladat van!

2011. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!