Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát elválasztani 6 hetesen?

Kutyát elválasztani 6 hetesen?

Figyelt kérdés

Eléggé meglepődök némely hirdetésen vagy akkor amikor felhívom és mind szerint ez teljesen normális,munka kutyáknál a 6 hetesen való elválasztás.Hát Én csak lestem.


Normális ez?Néztem már német juhászt,amstaffot,boxert...


2011. szept. 10. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

a munkakutyákat korábban szokták leválasztani.


egyébként semmi nem történik, ha a gazda meg tudja oldani, hogy 6 hetes leválasztás után is naponta találkozzon más kutyákkal...


(én 4 hetesen vettem magamhoz az egyik kutyámat, mert elpusztult az anyukája. a 2 másik szukám nevelte fel, tök normális.:))


persze nyilván a 8 hét szerencsésebb, de régebben a 6 hét volt a határ, mégsem lett semmi bajuk azoknak a kutyáknak...

2011. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak ok ,ha elpusztult az anya akkor úgyse sok választás van.

Lenne kivel felnőnie,bár mondjuk csak pincsi ( :D ) ,de anyáskodó az öreglány :D :D :D


Gond nem lenne a tanulásával,mert tényleg lenne ki hozzá szoktassa,kipótolja azt a 2 hetet.


Köszi a választ

2011. szept. 10. 08:09
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Szia

Én azon lepődök meg, hogy korainak tartod és 7-8 hetes korban választják el a kutyusokat. Persze jó neki ha később lesz elválasztva, csak 10 éve még amikor egy kutyásfórum lelkes írogatója voltam, ott tenyésztők körében is normális volt, hogy 6 hetesen elválasztják a kutyákat, és nem voltak rossz tenyésztők! :)

2011. szept. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valójában teljesen mindegy, hogy 6 vagy 8 hetesen válasszák le a kicsiket persze csakis úgy ha 6 hetesen már kap oltást, féreghajtót, stb. Egy 6 hetes kiskutya már nem nagyon szopik, az anyja nem hagyja, inkább már csak szilárd kaját eszik. Sokan a szocializáció miatt gondolják, hogy jobb 8 hetesen elválasztani, de ha megfelelő kezekbe kerül akkor az új helyen is ugyanúgy szocializálódik mintha az alomba lenne.
2011. szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Munka kutyáknál az elsődleges kívánalom, hogy a gazdájához ragaszkodjon legfőképpen.Ne a kutyás társak legyenek az elsődleges játszó partnerek. Általában 6 hetes kor után az alomtársak közötti dominancia harcok akár komolyabb sérülést is okozhatnak.
2011. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!