Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem túl korai 6 hetesen...

Nem túl korai 6 hetesen elválasztani a piciket?

Figyelt kérdés
4 kiscicánk van, és ebből 3-at elajándékozunk.Olvastuk valahol hogy 6 hetesen már el lehet választani, és azóta anyáék azt mondják, hogy csak 6 hétig maradnak akkor tovább NEM!De félek nem túl korai ez?Sima házi macskák és kint vannak, egyébként még csak most lesznek 4 hetesek , de inkább előre kérdezem meg.
2010. máj. 26. 15:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
23%
Nem túl korai. Kutyatenyésztők vagyunk, és mindig hat hetesen adjuk el őket.
2010. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Oké köszi aranyos vagy:)

De ők macskák XD

Náluk is így van?

2010. máj. 26. 16:04
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Ajánlatos megvárni a 8 hetes kort, de ha 6 hetesen elviszik őket, és már szépen esznek nem lesz baj ! De ha tudod beszéld rá a szüleidet !


Tenyésztő ?? Én is tenyésztő vagyok , de 8 hetes kor alatt SEMMI ok miatt nem adom oda a kicsiket, mivel ezidő alatt szocializálódnak ! És addigra a törzskönyv sem mindig jön meg + chipp , és a 2 oltás .... ! Tenyésztő nem adja oda 6 hetesen !

2010. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
57%
Én négy hetesen hozztam el az enyémet, eddig semmi baja SŐT jobban érzi magát =)
2010. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Szia!

De-de!! Túl korai elválasztani, ha még szopiznak!

Simán maradhatnak még egy-két hetet!

Minél tovább szopizik egy kiscica, annál ellenállóbb lesz a szervezete!

Gondolni kell arra, hogy könnyen elkapható a kiscicák körében a szemgyulladás, macskanátha, majd késöbb a fogzással is lehetnek problémák!

Elösegited az immunrendszere erösödését ha hagyod még a mamánál!

Ne siessed el a dolgot, az ö és leendö gazdáik érdekében!!!!

Ti (leendö!) gazdák pedig ne akarjátok rögtön hazavinni a 4-hetes kiscicát, mert azzal nem tesztek jót!!!

Az elválasztás amúgy nektek is jobb 7-8 hetes korban mert akkor már rendesen megtanultak a mamától mindent, önnállóbbak, nem nyávognak folyton az anyjuk után egy idegen helyen, könnyebben és hamarabb lehet öket magunkhoz szoktatni!

2010. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

és az egyik válaszolónak nagyon is igaza van, nekem is van kutyám, (nem tenyésztötöl!)10-en voltak testvérek,meg még 6 felnött kutya, mégsem adta oda a néni az én kutyámat 8 hetes kora elött!!!

Nem is szabad, még a kutyákat sem!!!!

2010. máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 8 hét, de a lekiismeretes tenyésztők a cicákat 12 hetesen adják oda. A kiscicáknak rengeteg tanulnivalójuk van a mamától és a testvérektől, amit mi emberek nem tudunk pótolni. Ehhez pedig minimum 8 hét kell. Persze életben marad akkor is, ha 4 hetesen vesszük magunkhoz, de viselkedésbeli problémái lehetnek (tapasztalat).
2010. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%
Huuu! Az en cicaim 6 hetesen nem akartak még enni pedig mar talaltam gazdit is nekik. Vartam meg 1 hetet aztan odaadtam, de ugy hianyoznak.
2010. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Oké értem........

csak az a baj hogy már az összes gazda beleélte magát és számolja a napokat.......Milyen baja lesz a cicáknak ha hat hetesen odaadom őket?Biztos lesz, vagy csak lehetséges?

2010. máj. 27. 14:58
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehetséges... a testvérem cicája 4-hetesen került hozzánk, 4 évig élt, de mindig volt valami baja :(

Nagyon szerettük s mindent megtettünk érte...valami májbetegségbe halt bele, amit elkapott.

2010. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!