Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves vagyok. Fél év múlva...

15 éves vagyok. Fél év múlva lesz a 16. születésnapom. A szüleimtől kiskutyát kértem, de szerintük túl felelőtlen vagyok. Mit tegyek? Hogy bizonyítsam be, hogy nem vagyok az?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 13:44
 1/8 anonim válasza:
100%
Miből gondolják, hogy az vagy? Volt már előtte állatod amivel nem foglalkoztál?
2011. szept. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Bizonyits. Tegyél rendet, vagy ülj le velük beszélgetni, és mondd azt, hogy már érett vagy erre a kisállatra. De komolyan gondold, és ne passzold le majd hetekre a kutyát az ősöknek
2011. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hát lehet, hogy ezt tényleg nem gondoltad eléggé át...


mármint én abszolút támogatom, hogy a "gyerekek" mellé kerüljön kutya, de mindjárt itt az érettségi, utána ha minden jól megy, felvesznek egy egyetemre - ami lehet, hogy az ország másik felében lesz...

akkor ki viszi minden nap 1-2 órára sétálni a kutyád?



sajnos így ismeretlenül mi nem tudhatjuk, hogy a szüleid miért tartanak felelőtlennek egy kutyához...

de pl. ha látják rajtad, hogy kitartóan dolgozol a kutyusért, talán megváltozik a véleményük...

(pl. tanulj jól, segíts be a házimunkában,...)

2011. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 16 évesen elég érett lehetsz a kutyatartáshoz. Nem lehet, hogy csak kifogást keresnek, mert ők nem akarnak állatot a házhoz?
2011. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért gondolják a szüleid, hogy felelőtlen vagy, de az biztos, hogy a kutyatartás óriási felelősség és sok időt igényel.

Mennyi időd van naponta foglalkozni a kutyával? Naponta(esetleg naponta többször) el tudnád vinni sétálni?

Van rá elég pénzetek(prémium táp, oltások, fekhely, ház, játékok)?

2011. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van már egy kutyám, és vele is folyton foglalkozok. Sétáltatom, etetem, itatom... Nem tudom, hogy a szüleim miért nem akarják, de kezdem azt hinni, hogy nem bíznak bennem. A szomszédban volt egy lány, aki hazavitt egy kutyát, és utána nem törődött vele, és az én szüleim is mindig erre hivatkoznak. Már mondtam nekik, hogy én nem vagyok olyan, mint az a lány.
2011. szept. 10. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

mit értesz az alatt, hogy foglalkozol a meglévővel?...

(amúgy ha van már, minek még egy?...)


napi hány óra séta, tanítás,... az nem foglalkozás, hogy kimész és megsimogatod...

2011. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is 15 vagyok,most vettem kutyát a ballagásomra de ez mind1.Nem hiszem hogy a saját pénzedből etetnéd a másik kutyát! Ez pedig már elég ok lehet a szüleidnek, mert egy közepes méretü kutya naponta akár 600ft-t is megeszik főleg ha kicsi mert akkor ott vannak az oltások,márkás eledel stb...Vagy akár az is lehet a szüleid baja hogy nincs megfelelően nevelve a másik kutya,én heti 1x viszem kutyaiskolába.Persze így hogy szinte semmit nem írtál le a körülményekről nem könnyű kitalálni.A másik meg tényleg az hogy 4 év mulva ki tudja hova vesznek fel...Egy kutyával is lesz elég bajod!!!
2011. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!