Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyítsam be az...

Hogyan bizonyítsam be az önkormányzat felé, hogy nem volt tavaly kutyám?

Figyelt kérdés
Kaptam a helyi önkormányzattól 2 db felszólító levelet.Mindkettőben azt állítják,hogy 2010-ben a hivatalos veszettség elleni oltás időpontjában nekem két kutyám volt és 15 napom van,hogy az oltásukat leigazoljam.A bibi az,hogy 2010-ben nekem nem volt semmilyen kutyám.Azt mondják,hogy ezt valahogy bizonyítanom kell,különben pótoltatják velem az oltásokat (a nem létező kutyákra) vagy megbüntetnek.Biztos én vagyok a nyomorult,de hogy bizonyítsam be,hogy nem volt kutyám??????
2011. máj. 17. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
ez egy új dili. én meg fantom csekkeket kapok 30 napos befizetési határidővel. de hogy mire azt nem tudom.
2011. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Le kellett volna jelenteni az elpusztulásukat 30 napon belül.

ha állatorvos kezelte őket, altatta, akkor ő tudja igazolni.

Ha eladtad, akkor kéne a szerződés.

2011. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért most van kutyád ?
2011. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem pusztultak el,mert nem is voltak :)Nincs mit lejelentenem.A helyi állatorvosnál egyetlen egy kutyával voltam eddig,tehát ha esetleg onnan veszik az adatokat,akkor sem értem miért két kutyáról van szó ! Begolyózok !
2011. máj. 17. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá milyen kutyák vannak a neveden és melyik állatorvos adta le a nevedet.

Lehet, hogy valaki több év után oltatlan kutyáját (hogy elkerülje a büntetést, mert több évig nem oltotta) a te nevedre iratta be. És az állatorvos nem ellenőrizte a személyijét.

Akkor az állatorvos igazolhatja, hogy nem te voltál. (ha emlékszik) de mindenképp ő a sáros, hiszen, ha nem is meri a tulajdonost, akkor ellenőriznie kéne,hogy igazat mond-e

2011. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ok,köszi,megkérdezem!

De a helyi állatorvos nem hiszem hogy személyikkel szórakozik,mert az én kutyámnak is van oltási könyve,ő adta,de abban csak a kutya neve,fajtája,neme szerepel,meg az oltásokról a matricák.Hogy én ki vagyok,hol lakom az sehol nincs benne.

2011. máj. 17. 21:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az új fajta, számozott oltási könyvet (ami ztavaly óta kötelező) csak szemékyre szólóan adhatja ki az orvos.És le is kelljelentenie egy országos adatbázisba a kutyát.
2011. máj. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg nekik, hogy tévedés történt, nincsen kutyád, nem is volt, de ha szerintük mégis, akkor szeretnéd látni az ezt igazoló iratokat, hogy feljelenthesd azt, aki hamisította. Nekik is kell tudniuk bizonyítani, hogy joggal zaklatnak.
2011. máj. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van,nekik kell bizonyítani.

Írj nekik egy levelet,ha nem hagynak fel a zaklatásoddal,a médiához fordulsz.Ugranak az ilyen történetekre,a hivatalos szervek meg nem szeretnek nyilvánosan beégni.

2011. máj. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!