Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen okom van rá, hogy NE...

Milyen okom van rá, hogy NE ivartalanítsam a "házi kedvenc" kutyámat?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 14:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Nincsenek.
2009. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk lány kutyánk van, de nem jutott eszünkbe az ivartalanítás, de tenyészteni sem akarjuk annak ellenére hogy fajta tiszta német juhász. Van egy "atombiztos" kennelünk, ahová éjszakára is zárjuk, és ha megjön a "mikulás", akkor 3 hét börtön következik, a kritikus középtáji időszakban pedig csak pórázzal engedjük ki a kertbe a dolgát intézni meg játszani, nehogy ravaszkodva meglógjon. Sztem egy kis odafigyeléssel meg lehet oldani a dolgot, nem fektetném a kés alá. Persze ahol a kennelkérdés nem megoldott, ott ésszerű megoldás lehet az ivartalanítás, hacsak nem biztonságos kerítés van a ház körül, se ki, se be..
2009. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Aha, értem. De mi értelme van a kutya szempontjából annak, hogy ivaros marad? Mi ennek az előnye az ő számára? Én most csak negatívumot látok abban, hogy be van zárva atombiztosan és nem sétálhat kedvére...
2009. ápr. 24. 13:15
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Neki abból semmi jó nem származik ha nincsen ivartalanítva.Igaz ez furcsán hangzik de tényleg nem szabad hagyni hogy mégtöbb menhelyi kitya legyen.Ha tüzel akkor még rosszul is érezheti magát, levert lehet, és igazábol ha szaporítani nem akarod mi értelme van ?

H a ivartalanítod tovább él, nem lesz méhnyakrákja, nem kell feszengeni hogy esetleg "rámászik" egy kan és vemhes lesz.

MINDENKÉPPEN CSAK ELŐNYEI VANNAK!!

És ugyanúgy megmarad benne az a sok jó lelki érték ami egy lány kutyában van.

2009. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem teljesen mindegy hogy fajtiszta vagy nem fajtiszat, ha nem avyg tenyésztő akkor attól még hogy pl. uszkár előnyös ivartalanítani.
2009. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!