Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri kutyakozmetikusnak...

Megéri kutyakozmetikusnak tanulni, majd nyitni egy saját szalont?

Figyelt kérdés
Mennyi alaptőkével érdemes belevágni?
2011. szept. 11. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Az attól függ, hogy milyen célcsoportot célzol meg ("mezei" kutyakozmetikus akarsz lenni, vagy kiállítási kutyákat akarsz nyírni), hogy mennyire vagy jó benne, mennyire figyelsz oda a reklámra, milyen helyre teszed a szalont, és még ezer dologtól. Megérheti, nyilván, hiszen sokan csinálják, de van akinek nem jön be, mert nem alkalmas erre.
2011. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
70%
Csak ha Budapesti vagy... vagy egyéb nagyobb városban élsz... mert szerintem nem sok ember van aki a kutyáját kozmetikushoz vinné... csak a nagyon gazdagok... de ha ezt szeretnéd... te tudod :)))
2011. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 reptoid tudós 2 ***** válasza:
22%
Hülye gazdag emberek mindig vannak, szóval megéri.
2011. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Mi az hogy csak a gazdagok viszik a kutyájukat kozmetikushoz? Hehe...jó vicc. :D A hosszú szőrű kutyák tulajdonosai mindig viszik. Ha belemegy a szőrébe valami és nem tudják kiszedni irány a kozmetikus. Körmök vágása... Van még sok más ok.

Szerintem megéri belekezdeni. De forgalmas, kutyás helyet érdemes kinézni, és az árakkal kell variálni. Többen viszik az olcsóbb helyre, de hosszú távon több bevétel jön be mintha kevesen vinnék az ''új helyre'', ami ráadásul drága. :)

Azért nem árt egy 100-ast félretenni. A helyiséget bérelheted, az ollók, nyírók, kádak egy ötvenesből kijönnek ha jó helyen keresed, aztán egy kis reklám sem árt. Sok szerencsét! :)

2011. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Tanultam az üzletvitelt, illetve imádom a kutyákat. Tehát kb. 500 ezerrel bele merjek kezdeni?
2011. szept. 11. 20:08
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Erre én is kíváncsi vagyok :):)
2011. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pipis ***** válasza:
100%
Azért ezt így ne mondjuk, hogy a hülye gazdagok viszik a kutyájukat kozmetikába. Én a yorkshire terrier kutyusomat anno tenyésztőtől vettem, törzskönyvvel, olyan vérvonalból, hogy ne legyen ideggyenge, beteg kutyám. Diákmunkákból és szülinapi pénzekből tettem félre a kajájára, oltásaira, és a kozmetikusra, meg tudtam oldani mindigha szüksége van vagy volt valamire. Én most már magam nyírom a kutyát, ugyanis a kényes részeket mindig is én csináltam, és maga a géppel való nyírás a könnyebb része a dolognak, ráadásul így tényleg olyan a kutya mint amilyenre én szeretném, és még spórolok is.
2011. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom igazából, mire elég 500 ezer, a felszerelés is drága, gondolom tanfolyamot is akarsz végezni, az se olcsó... Ha ügyes vagy, akár mehet is annyiból, meg ha nem akarsz egyszerre mindent, de ezt inkább egy szakmabelitől kellene megérdeklődni.
2011. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!