Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusnak ez milyen...

Kutyakozmetikusnak ez milyen hozzáállás?

Figyelt kérdés

Egy kutyakozmetika honlapjáról van az idézet:

"nem vagyunk kötelesek minden esetben elvállalni az adott kutyát, hiába van időpontja! Ugyanis vannak olyan "extrém" helyzetek, amikor a kutya olyan mértékben el van hanyagolva, hogy saját ürüléke bele van tapadva a szőrébe. Ilyen esetben a gazdit kérjük meg, hogy távolítsa el, vagy sajnos nem tudjuk vállalni a kozmetikázását!

És jogos lehet a kérdés, hogy: "Nem azért vannak itt, hogy kicsinosítgassák a kutyámat?" De pontosan azért, nem pedig, hogy egyéb fent említett tevékenységeket elvégezzünk!"


Ők is írják a honlap kezdőlapján hogy a kutyakozmetika elsősorban higiéniai feladat.

Inkább elhivatottnak kéne lenniük és kivakarni a kakiból azt a szegény kutyust, nem ő tehet róla és azért ment kutyakozmetikusnak mert szereti a kutyákat nem? Nehogy letörjön a körme, csak ápolt kutyát hajlandó nyírni?

Sose voltam még kutyakozmetikusnál, magam ápolom a kutyáimat, de gondolkozom rajta hogy az leszek és honlapokat nézegetve bukkantam erre, amúgy is több ilyesmi áll még az oldalon, ami meglepett.


2010. júl. 29. 20:11
1 2 3
 1/22 Akiteki ***** válasza:
62%

A kozmetika szó az én értelmezésemben embernél és kutyánál is szépítkezést jelent.

Emberi kozmetikushoz sem állít be senki nyakig szarosan, mosdatlanul. Vannak alapvető higiéniás dolgok, amit el kell végezni.

A kozmetikusnak is van gyomra, nem beszélve róla, hogy a szerszámait még egy darabig szeretné használni, nincs arra berendezkedve, hogy minden alkalommal újat vegyen, mert oly mértékben összemocskolódik.


Múltkor az én kutyámnak is eléggé megnőtt a szőre és mikor vittem a kozmetikushoz, akkor vettem észre, hogy a fenekénél kakás volt. Lemostam, letöröltem és levágtam a szőrt. Leégett volna a képemről a bőr, ha így viszem ki emberek közé.

2010. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

Hát ez az idézet már fáááj!!!

Legyél kutyakozmetikus, és a te hozzáállásoddal lehúzhatják a redőnyt a többiek. Még jó, hogy a kutya méretét, súlyát nem határozzák meg. Lehet, hogy csak törzskönyvvel lehet odavinni???:-)

2010. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Nem ilyen stílusban kellett volna megfogalmazni, de meg tudom érteni őket.
2010. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2.-köszi, de látod, az első is az idézettel ért egyet-számomra hihetetlen...
2010. júl. 29. 20:27
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Hát én nem értek egyet ezzel a kutyakozmetikussal!!! Ha valaki mondjuk az utcáról befogad egy kutyát,és össze vissza van csomósodva a szőre,ápolatlan és koszos,és aki befogadja,nincsenek meg az eszközei a kutya leápolássára,akkor mégis kihez vigye,ha nem kutyakozmetikushoz?
2010. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
Meg tudom érteni őket.
2010. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
39%
h.ülyék ezek ááá nem misz pi.csák.nekünk édi a kozmetikusunk.mindig koszos a kutyánk jó nem szaros de koszos és tök jól szó nélkül rendbe teszi.szeretjük is nagyon .ilyen helyre meg be sem tenném a lábam.jó,hogy nem megfürdetem le vágom a szőrét és be viszem,hogy igazítsa már meg létszi.ááááááááá idióták ezek.
2010. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Akiteki ***** válasza:
61%

Mi a hihetetlen? A kutyakozmetikus nem arra van, hogy elhanyagoljuk a kutyát, aztán majd ő rendbehozza.

Aki befogad az utcáról kutyát, annak is vállalnia kell a kutyával járó következményeket. Olyan, mintha tetvesen menne valaki fodrászhoz.

Ha a kutyám a sétakor belehempereg egy sz..rba, akkor vigyem a kozmetikushoz? Nem. Otthon kipucolom. Kozmetikushoz akkor viszem, ha szépítkezni akarunk.

2010. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

érdekes, kb. fele-fele h ki melyik oldalon áll.

Én is egyértelműen elítélem az olyan gazdákat akik csúnyán elhanyagolják a kutyájukat, de ugyanakkor úgy gondolom, a kk-nak elhivatottsággal kell rendelkeznie, ahogy az állatorvos is életet kell hogy mentsen, ha korcs, ha koszos állatról van szó és a kk-nak elsősorban HIGIÉNIAI szerepe van, a kutyát szeretők mennek erre a szakmára, tehát szidják le a gazdát a sárga földig, de tegyék rendbe a kutyát, mert otthon tuti nem fogják ha eddig nem tették miután elküldték.

2010. júl. 29. 20:54
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

A szerszámokat meg lehet pucolni, ki lehet fertőtleníteni.

Egyetlen elfogadható magyarázatot tartok elfogadhatónak a visszautasításra, nevezetesen ha a kutya férges vagy fertőző betegsége van.

Az már más dolog, hogy mi illik, nyilván illene valamilyen szinten úgy odavinni a kutyát, hogy szalonképes legyen, de azért mert kakis a szőre stb. etikátlannak tartom visszautasítani. Akár idős ember is lehet, akinek a kutyája belefetreng de ő már fizikailag nem képes otthon önállóan rendbe tenni (kutyát füröszteni komoly fizikai munka is lehet, de még kifésülni is!), akkor ezt az embert is vissza kéne utasítani? Nem értek egyet.

Valamint, fogorvoshoz is mennek büdös szájjal emberek, pedig illene előtte fogat mosni, nőgyógyászhoz is mennek úgy nők, hogy előtte nem mosdanak, mégsem küldheti el az orvos a pácienst azért, mert nem így illik beállítani a rendelőbe!

Udvariasan fel lehet hívni a gazdák figyelmét dolgokra, de ezt így leírni, ahogy ez a kozmetikus tette, számomra bicskanyitogató. (Mellesleg én csinálta már gyepis kutyát, akiben hemzsegett a bolha és az hogy kakis volt a szőre, enyhe kifejezés, mégsem haltam bele és a szerszámaimat sem kellett kidobnom, mert feltalálták már a fertőtlenítő szereket.)

Rengeteg a kutyakozmetikus, de tapasztalatból mondom, igazán jó kevés van nagyon. Sajnos az idézett link jól tükrözi a nagy átlag kozmetikusok hozzáállását, ilyen helyre nem kell kutyát elvinni. Aki így nyilatkozik, ki tudja, mit csinál a kutyával, míg a gazda nincs ott, lehet meg is veri a kutyát, ha hisztizik közben. Nem tudok az ilyennek bizalmat szavazni, bármilyen gusztustalan is egynémely munkát elvégezni, és attól, mert nem illik így odavinni, neki ez a dolga, hogy elvégezze. Ez egy ilyen szakma, nem csak rózsaszín oldal van. Ez hozzá tartozik, ugyanolyan része a munkának, mint a táskából kivett parfümözött yorkika fazonigazítása.

2010. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!