Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a cocker...

Hogyan neveljem a cocker spániel kutyusomat? Az igaz, hogy "harapós" fajta?

Figyelt kérdés

7 hetes kutyusról van szó. A szobatisztaságról már nagyon sokat olvastam. Leírták, hogy hogyan kell erre tanítani a kutyust. Viszont, nem tudom, hogy mikre figyeljek még oda..

Olvastam, hogy hajlamos ez a fajta kutya arra, hogy morogjon a gazdájára, amikor eszik.

Tudom, hogy következetesen kell kutyát nevelni, de mégis milyen eszközökkel? Erélyesen szóljak rá mindig, mikor rosszat tesz, hogy : NEM! ?? Ez elég?

Szeretném, ha nagyon barátságos, és szófogadó lenne. Kutyaiskola sajnos nincs a környéken..


2011. szept. 11. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban kutyaként neveld, ebben az esetben nem számít milyen fajtájú.Legfeljebb egyéni igényei lehetnek mint például vadász típus vagy ilyesmi. Azokkal sokat kell menni kirándulni stb. Azt nem tudom hogy harapós-e.

Ismered A csodálatos kutyadoki című műsort? A nat.geo-n szokott menni, de a netről is le lehet tölteni. Ha a kezdetektől fogva így neveled álomkutya lesz belőle. Mindenkinek nagyon ajánlom!

2011. szept. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szeretem őt, mert nagyon szeretetteljes, hálás kiskutya, de szeretném, ha pl mikor hívom, akkor jönne hozzám, és szeretném, ha más emberekkel is barátságos lenne. Ha nem azt csinálná, hogy minden szomszédot már az utcán 10 méterről megugatna. Sajnos itt tőlünk nem messze van 1-2 ilyen kutya, akiktől félek. (Ezzel pedig nem vagyok egyedül)

Köszönöm a tippet, már töltöm is le a sorozatot. :) Szeretnék nagyon jó gazdi lenni!

2011. szept. 12. 00:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen! Ha erélyesen rászólsz az elég, de eleinte többször is gyakorolni kell, de hamar tanulnak. Viszont előfordulhat mint a gyerekkel hogy bepróbálkozik nálad, hátha mégis...Na ekkor kell a következetesség. Bármit is megtiltasz annak mindig mindenkor TILOS-nak kell lennie, százszor is, ezerszer is! Ehhez sokszor sok idő kell és türelem. Jó ha tudod hogy ők tükröt tartanak elénk. Ha te nyugodt vagy ő is az lesz.Ha neurotikus vagy ő is az lesz. Ezért bármi nem tetsző tulajdonságot vesz fel, annak Te vagy a forrása. Ezért vállalnod kell hogy magadban keresd a hibát. És a jót is persze :)!

Ha jót csinál mindig dícsérd meg! Sok szerencsét és remélem segítettem.

2011. szept. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon sokat segítettél! :)
2011. szept. 12. 00:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Most olvastam a válaszodat. Azok a gazdik is biztos leugatnak mindenkit, azért olyan a kutyájuk. Képzeld el észrevettem hogy amikor szívesen megvernék valakit olyan ideges vagyok, a kutyám mindenkibe beleköt. Úgyhogy képzeld azt hogy olyankor én megyek veled szemben az utcán, és lehet hogy csak rossz napom volt. Úgyhogy ne félj tőlük mert akkor a kutyád is félni fog! De ilyenekhez inkább ne engedd majd oda, mert érhetik negatív tapasztalatok, amiket már nehezebb aztán semlegesíteni.

Van egy másik kutyám is a telken aki még csak kilenc hónapos, és nagyon félős volt. De akkor már javában néztem a sorozatot, és azóta nagyon-nagyon sokat fejlődtünk. Én is! Úgyhogy tanúsíthatom hogy tényleg működik a dolog.

2011. szept. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:) Szuper!


Hát, tudom, hogy nem szabadna félnem tőlük, csak, ez nem mindig ilyen könnyű. Habár, mikor a kerítésen belülről ugat, akkor persze nem félek. Akkor inkább, mikor a házuk közelébe sem megyek, de a kutya már ugatva, vicsorogva rohan felém, és abba sem hagyja, amíg a gazdája ki nem jön érte és a kezében vissza nem viszi. Ez a kutya abszolút nem hallgat a gazdájára. Azzal van elfoglalva, hogy mindenkinek nekirontson. Nem harap meg, mert tarja a fél méteres távot, de még így is elég zavaró.

2011. szept. 12. 00:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem volt angol cockerem, 15 évet élt. Nagyon hűséges fajta, okos, önálló, nagy a vadászhajlama. Nem fog téged bántani, és mást is csak akkor, ha hívatlanul jelenik meg az udvaron. De a spánielek is nagyon különbözőek. Az enyém utálta a vizet, a szomszédé imádta. Van, amelyik szelídebb, az enyémet nem simogathatta meg senki az utcán, ha sétáltattam, mert nem szerette az idegeneket. Erős a vadászösztöne, 15 év alatt az én kutyim legalább 3 sünit ölt meg az udvaron, éjjel.

Vigyázni kell a fülére, ne lógjon a kajájába bele, valamint a szőrére, mert filcesedik.


Ha a mostani kutyámat nem számítom, a legokosabb kutyám a spániel volt. utcán nem kellett rá póráz, jött a lábamnál mindenféle kutyasuli nélkül, és csak énrám hallgatott, pedig 12 évesen kaptam!

Ezt úgy kell elképzelni, hogyha az udvaron állt pl az autó, és Pamacs befeküdt alá, akkor nekem szóltak, hogy hívjam ki. Másra nem hallgatott a családból. De nekem egy szóra csinált mindent.

Hajlamos a hízásra, oda kell figyelni a táplálására.

Az enyém 15 éves korára megsüketült, és meg is vakult, de így is imádtuk! Békésen aludt el örökre.


Az a lényeg, hogy érzékeny lelkű kutya!!!! Nem szabad vele ordibálni, kiabálni, de ez nem azt jelenti, hogy ne legyél vele határozott, mert a fejedre nő! szívvel neveld, és nem lesz semmi baj, hű társad lesz sok-sok évig!

2011. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:) Köszi!
2011. szept. 12. 10:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt spánielünk, és ő is nagyon-nagyon ragaszkodó és okos kiskutya volt. Az ismerőseink totál ki voltak akadva rajta, hogy a mi spanink miért olyan okos, hogy póráz nélkül lehet sétáltatni, amikor a legtöbb ilyen kutyus "megsüketül" ha szagot fog. Ráadásul nagyon barátságos kutyus volt, soha nem kellett attól félni, hogy verekedésbe keveredik, vagy megtámadják. Ha ismeretlen kutyával kerültünk szembe, Happyke elkezdte riszálni a kis seggét, ledobta magát a fűbe, és rögtön összehaverkodott a másikkal. Semmi dolgunk nem volt vele, mint következetesen nevelni pici korától kezdve.


Viszont találkoztam már olyan spániellel - nem is eggyel - amelyik etetésnél igazi kis görccsé változott. Ezt úgy tudod elkerülni, hogy ha eteted, nem engeded rögtön a tálhoz, hanem leülteted/fekteted, és csak akkor kaphat enni, ha már nyugodt. Miután odaengedted, közben simizni kell és ha rájön a morgás, akkor el kell vinni az ételtől, és megvárni míg lehiggad, majd újra visszaengedni. A mi spanink azt is hagyta, hogy a szájából kivegyük a kaját, és ugyanígy vagyok a mostani német juhászommal, keverékemmel és skót jucimmal.


Én is ajánlom a Csodálatos kutyadokit a NatGeo-n, nagyon hasznos műsor, sokat lehet belőle tanulni. :)

Sok szerencsét a kicsi spanihoz :)

2011. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

El kezdted már letölteni a kutydokit? Sajnos én most vettem észre hogy már nem tudom onnan tölteni ahonnan eddig, mert azt írja ki hogy a fájlt eltávolították. Nagyon ideges vagyok! Most mit csináljak ?

2011. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!