Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Hogyan neveljem a...

Mit tegyek? Hogyan neveljem a kutyusomat? Mit alkalmazzak nála? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves kan kutyám. Egy nap elcsatangolt és szerintem valaki bántotta. Azóta megtaláltam és ha a családom egyik tagja rászól, vagy a kezét felemeli rámordul. Nagyon jó kutyus volt ez előtt. Ilyet sose tett volna. Nem támad, csak mordul. Mit tegyek??? Ez így nem mehet tovább. Hogy tanítsam?? Nem tudom kutyasuliba vinni, úgyhogy ilyet ne írjatok. Tapasztalatok??? Valakivel ilyen már történt??
2010. aug. 30. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez alapvetően a félelmi agressziónak a megnyilvánulása egy figyelmeztetés formájában. Ha sarokba szorítanátok elképzelhető, hogy harapna is.


Szerintem nálatok is, mint a legtöbb esetben meg kellene erősíteni a falkavezér szerepét, és kicsit felemelni a család tagokat a rangsorban, őt pedig lejjebb nyomni.


De emellett ki kellene vívni a bizalmát is, mert a falkavezérnek nem csak az a feladat, hogy diktátorkodjon a falkája fölött, hanem a falka védelme is rá hárul.


Olvasd el ezt: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ivartalanított a kutya? MErt az szokott előfordulni, hogy elszöknek és mennek egy szuka után, ott aztán nagy szerelembe esnek, és máris dúl a love... ÉS akkor jöna szuka gazdija, és hát nem túl inteligens módon elkergeti a kutyát...

Ha ivartalanítod, akkor ezek nem fordulnak elő. Ha ivartalanított, akkor az előző történet storno, és akkor tényleg Jan Fennel... Próbáld megérteni, vagy megtudni, hogy mi történt... Ki kell vívni a kutyád bizalmát, ahogy az előttem szóló is írta.

Szegénykém.... De semmi esetre se emelj kezet a kutyára. A verés, vagy az ilyen szintű fenyítés nem megoldás... Próbálj neki segíteni. De ha nagyon bonyolultnak tartod a helyzetet, akkor mindenképpen kérj segítséget, és mond el, hogy lehet, hogy bántották. Vannak olyan emberek, akik rehabilitációval foglalkoznak. Azért írom ezt, mert inkább próbálj segítséget kérni, mintsem egyszer megharapjon a kutya. Ő sem akarja, de ha fél, és látszólag nem bízik bennetek, akkor sajnos valóban bekövetkezhet!

Na mondj le róla, segíts neki. Próbáld megérteni az ő helyzetét. Valahogy kérj segítséget. Írj, hogy mi lett....

2010. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva. Sőt biztos, hogy nem szuka után ment. Arra gyanakodok, hogy talán megverték és akkor ugye üthették, ezért maradt meg benne az, hogy ha valaki felemeli a kezét fél. Én nem verem a kutyát, de kell lenni valami megoldásnak. Mégis hogy kezdjem tanítani, hogy megbízzon bennem??
2010. aug. 30. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A második vagyok. Nem azt mondtam, hogy Te vered:) Csak azt, hogy néha első haragomban én is felemelem a kezemet a kutyámra, amikor már nagyon nem bír magával, és persze egyből kapcsolok, mert ez akkor se vezetne sehova, ha még képes is lennék arra, hogy megüssem. De, ha valaki megverte, akkor ezt a mozdulatot is el kell gyorsan felejteni, mert ez félelmet kelt benne.


De honnan tudhatod, hogy nem egy szukához ment? Sajnos nem tudhatod, és ennek a valószínüsége elég nagy, és ott akkor megverhette valaki. Most gondold el, hogy ha "csak úgy" elmegy a kutyád, és senkivel és semmivel nem foglalkozik, akkor ki és miért verné meg? Oké, elismerem, hogy túl sok az abnormális ember....

De nem ez a lényeg, hanem az hogy valaki bánthatta....

Ha nincs ivartalanítva, akkor meg kellene tenni, mert pozitív változások jönnek utána biztosan.


Azt, hogy hogy nyerd el a bizalmát... Hát én nem vagyok kiképző, se szakember a rehabilitációban. Én csak egy kutyabolond vagyok, akinek volt már több kutyája, és tudok egy két dolgot... De ilyen esetben csak azt tudom, amit olvastam... Az első válaszoló által belinkelt oldalt olvasgasd. Ez kell az alapokhoz.


A bizalmát mindenesetre azzal tudod kiérdemelni, ha következetes vagy. Tudom, hogy nehéz, hogy ne puszilgasd, és ne szeretgesd meg, de most hagyni kellene egy kicsit, had térjen magához. LEgyél vele kedves, de várd meg míg ő közeledik feléd, és akkor is csak lassan haladjatok..

Azzal teszel neki jobbat, ha szépen nyugodt maradsz minig, és olyan légkört is teremtesz magad körül.

Szépen beszélj vele továbbra is, kedvesen és nyugodtan. Próbáld elképzelni, hogy Te mire reagálnál jól, ha egy bántottak volna egy idegen országban, ahol nem érted a nyelvet, de még a gesztusokat sem. Ha minden nap ugyan úgy történik minden, kiszámíthatóvá válsz. MEgtanulja a kutyád, hogy rád számítrhat, hiszen pontban ekkor és ekkor kap vacsit, megyünk sétálni...

Nem tudom, drága... ha nincs pénzed elvinni valakihez, akkor keress a neten egy szakembert, vagy menhelyeken biztos találsz olyna szakembert, akik az ilyen kutyusokkal foglalkoznak. Biztos, hogy ad tanácsot. Inkább tőlük fogadd el, mint az itteni emberektől, hiszen azért mert én értek a kutyámhoz, nem vagyok szakember az ilyen esetekben... Ki tudja, hogy mire hogy reagál... Kérlek keress ilyen megoldást. Sokkal biztosabb tudásuk van az ottani szakembereknek..


Írj egy privát mailt, hogy merre laksz. (pl. Miskolc környéke, vagy Győr környéke, nem vagyok kíváncsi a pontos címedre, csak hátha tudok segíteni abban, hogy találj a környékeden egy megfelelő szakembert.. Biztos, hogy ha felkeresed őket, és elmondod, hogy pl nincs pénzed, vagy nem tudom miért nem tudod vinni suliba, akkor is biztos hogy tud valaki segíteni, tanáccsal stb... Ha én ilyen területen dolgoznék, biztos segítenék, de sajos nem..) mindegy a lényeg, hogy én így tudnék neked segíteni, és ha írsz e-mailt, akkor megbeszélhetjük, ha nem, nem baj, én felajánlottam:) Legyél jó... és kitartást.

2010. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazán sokat segítettél. Majd megpróbálok mindent megtenni, hogy a kutyus bizalmát elérjem. Ha lesz javulás majd írok.
2010. aug. 31. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!