Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya mit érez, amikor...

Egy kutya mit érez, amikor megszagol, mert másik kutya szaga van rajtam?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mindig izgulok, nehogy valami olyan szagot érezzen, ami nem tetszik neki, és szépen a lábamba harapjon.

Ilyenkor mit éreznek, csak simán másik kutya szagát?

És ez nem lehet, hogy irritálja őket, és szépen kapok egy harapást?

Szoktak ilyet csinálni?


2011. szept. 12. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor feltérképezi, hogy hol jártál. Milyen kutyákkal, állatokkal találkoztál, és ezek milyen neműek lehettek. Különösen jól megérzik rajtad, ha tüzelő fajtárs közelében tartózkodtál. Nekem két kan kutyusom és egy szukám van és eddig még soha nem fordult elő, hogy megharaptak volna, pláne nem azért, mert éreztek rajtam valamit. A labi-vizsla keverékem "rágja" a kezem, hogy simogassam, de ez egy másik dolog.
2011. szept. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Saját kutyád miért harapna meg? Azért mert más kutya szagát érzi rajtad??? Az én kutyim is napi rendszerességgel többször is megszagol (nem csak amikor hazajövök valahonnan), de még egyszer sem gondoltam arra, h meg akarna harapni.
2011. szept. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem jellemző hogy megharap..

A kutyák nem buta állatok csak máshogy gondolkodnak.

Ha normálisan bánsz vele és játszol meg tanítod meg stb akkor sose fog neked fordulni mert ragaszkodni fog hozzád.

Nekem például van egy öreg kutyám és nem igazán jól hall már. Késő este mikor bemegyek én inkább azon aggódok ,hogy a fenekembe harap mikor botorkálok az udvaron mert mi van ha nem ismer meg a sötétbe. :D

2011. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem csak a sajátom csinálja, olykor ismerősöm kutyája, aki akkor látott engem először végig szaglászott.
2011. szept. 12. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy kutya meglát és megszaglász az teljesen normális így ismerkedik. Azért teszi, megtudja ő hol áll a rangsorban.

Ha több kutya találkozik, azért szaglásszák meg egymást, mert így informálódnak egymásról. Míg az ember a szemével szerzi be az első infókat, addig a kutya az orrával.

2011. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!