Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szükséges minden évben...

Miért szükséges minden évben a veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés
Egy idő után az állat immunrendszere "elfelejt" védekezni a vírus ellen és így könnyedén elkaphatja?
2011. szept. 12. 13:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Pár válasszal feljebb felvetődött az a kifejezés, hogy "aktív immunizáció" kíváncsi lettem, hogy mit takar ez a kifejezés és rákerestem az angol megfelelőjére (active immunisation), hogy ne csak magyarországra határolódjon a lehetséges válaszok mennyisége hanem az egész világra.


Később megdöbbentő írásokat találtam amikor is a Google-ban még hozzátettem a rabies (veszettség) és dogs (kutyák) szavakat is.


Először is active immunisation azt jelenti, hogy elég ha egy védendő szervezet egyszer kap egy ilyen oltást mert a szervezet örökre emlékezni fog a vírus típusára és hogy hogyan kell az ellen védekeznie.


Az úgynevezett memória sejtek számának pedig semmi köze ahhoz, hogy mennyire védett egy kutya, mert azoknak a számát a szervezet szabályozza attól függően, hogy mennnyi idő telt el az oltástól, és ahogy telik az idő, úgy csökken a számuk mert egyre kevesebb esélyt lát a szervezet a fertőzésre, tehát minek tartson annyi "katonát" "állig fegyverben" ha egy előre tolt helyőrség is megteszi. Ha a fertőzés újra megjelenik, akkor majd felfegyverzi a megfelelő számú védő sejteket a megfelelő ellenanyaggal.


Tehát úgylátszik, hogy semmi értelme nincs a kutyákat egynél többször beoltani olyan oltással ami aktív immunitást ad nekik életük végéig bizonyos betegségre, feltételezem, hogy hasonló elvek miatt embereket is csak egyszer oltanak be aktív immunitást biztosító oltások esetén.


Hogy a kutyákat mégis miért oltják be évente?


Az alábbi megdöbbentő cikkek elolvasása után... azért, mert a kutyák állati jogaik (animal rights) messze nincsenek olyan hatékonyan képviselve hazánkban mint számos fejlett nyugat európai országban.


[link]

nyers magyar fordítás:

[link]


[link]

nyers fordítás:

[link]


[link]

nyers magyar fordítás:

[link]


[link]

nyers fordítás:

[link]

2015. ápr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!