Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő jó? (Kérdésed túl rövid, a...

Ő jó? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

:D A Közép-Ázsiai Juhászkutya Gyerek/kutya (kistestű) mellé jó? Könnyen tanítható? :D


Bocsi h kicsit hülyén fogalmaztam :DDD


2011. szept. 12. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a közép-ázsiait ne válaszd, ha semmit nem tudsz a fajtáról.


egyébként könnyen tanítható, a rendőrség is próbálta alkalmazni (a taníthatósága miatt), de egyet nem tudsz neki megtanítani: ha támad, ne nyakra menjen, és ne megölje, csak figyelmeztesse az ellenséget.


nekem is közép-ázsiaim van, ezelőtt is az volt.

imádom ezt a fajtát, el sem tudom képzelni, hogy más kutya legyen a társam.


de hatalmas felelősség a tartása.


az első kájom alatt megtanultam, mire figyeljek a mostaninál...


pár sztori:

- ha műanyag edényben adtam neki kaját, megzabálta az edényt is.

- a legvastagabb láncot, amit a boltban kaptam röhögve eltépte.

- ha beugatott a kerítésen egy kutya, letépte a pofájáról a bőrt/leharapta a belógó testrészét - pl. mancs.



egyébként mindkét kutyámat nagyon könnyen kezeltem, velem szemben sosem próbálkoztak be, még ha az orrul előtt ettem, akkor sem kunyeráltak - pedig nagy zabagépek.



de! nemrég jött a kutyaiskolába egy nő egy 3 hónapos kis kájjal. tündéri a kutyus, de a nőnek fogalma sem volt róla, milyen ez a fajta, megörült nekem és kérdezgetett: "igaz, hogy kemény kutya, és ostor kell hozzá?"...

nna. ha erőszakkal próbálod nevelni, véged.



gyerek mellé a kutya mindig veszélyt hordoz magában.

én is közép-ázsiaiak között nőttem fel, de nem is vadultam a kutyákkal.

egy kisgyereknek a simogatás még általában az ütögetés...

mindig figyelned kell majd, oda ne kapjon a kutya (mert bármelyik kutya odakaphat.)


SOHA ne hagyd őket kettesben.

de más fajta kutyával sem.



a kiskutyával valószínűleg nem lesz baja, sőt.

(az enyém mellett is van még 5 kutya, imádják egymást.)



a kölyökkori etetésre különösen oda kell figyelni!

TILOS túletetni, azzal egy életre elbarmolod a kutyát.

(ha ezt a fajtát választod, szívesen adok etetési tanácsokat.)


kevesebb kajával beéri, mint más nagytestű kutyák, de 1 éves koráig (minimum) érdemes költeni a jó minőségű tápra (Happy dog vagy Acana pl.)

2011. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


kicsit zagyva az írásom, csak megpróbálom a lényeget összefoglalni.:)


amire még figyelj:

ez a fajta óriási területeket jár be, és a sajátjaként védi.

tehát nem csak a kert lesz az övé, hanem még 3 falu.


fontos, hogy minden nap jó nagy sétákra menjetek, de erős ember kell, aki vissza tudja fogni, ha támadna.

és ha nem 100%, hogy senki nincs a közelben, el ne engedjétek a pórázról, mert valakit a másvilágra küldtök, magatokat meg a börtönbe.


ez a kutya a pitbullt, az amstaffot, a dobit, a rotit röhögve tépi szét. nem viccelek.



egyébként iszonyú édes, általában nincs nagy igénye aa simogatásra, de az én kanom pl. kifejezetten bebújik a lábam közé (még épp befér:D), és csóválja a kis farkcsonkját és megalázkodva kéri a simogatást...


velem egy tündér, ráfekhetek, nyúzhatom, nekem mindent szabad...:)

de ez jó nevelés kérdése is!!!


mert ha nem értesz hozzá, és elveszted a kontrollt, és egy ekkora kutya nő a fejetekre, a vége az lesz, hogy elaltatjátok/ beadjátok menhelyre, ezt pedig nem érdemli meg a kutya.

2011. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

még mindig az első vagyok!:D


egyébként ez nem egy rossz írás a fajtáról::)


[link]


a lényeg, hogy határozottan, de szeressétek, és foglalkozzatok vele. (pl. minden nap minimum 1 óra séta, de inkább 2-3...)

és lehetőleg kihalt terepen.


a kiskutyának jó társa lesz, ez a fajta egyébként is nagy falkához van szokva.

2011. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És csak tudni szeretném mert elég ritka fajta tenyésztőtöl mennyibe kerül/vagy mennyiért vetted? :D
2011. szept. 12. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben, már mint amit kivettem az írásodból tapasztalatlannak nézlek. Nem próbálkoznék ilyen kutyával. Naponta min. 1 óra séta + játék! Ha nincs meg ez neki, tép, rombol ugyanis mozgásra van szüksége. Van vagy közel 80 kg. tehát sokat eszik, minőségi táp, aminek kilója min. 800-900 ft. A kutyának szocializáció szükséges, kiskorában minden nap ha lehetséges más kutyák társaságában legyen, hogy szokja. A falkavezérségnél vannak a legnagyobb problémák. Ha nem mutatod meg ki a főnők (Amit NEM veréssel) akkor azt csinál veled amit akar, és az életeddel is játszhatsz vele, mert ez nem plüsskutya :) A nap 24 órában a területét őrzi, természetesen veletek is van, de ritkán fog körbe járni az udvaron, ha nincs udvaron ne merd vállalni, több gondot okoz mint hasznot a lakásban! Olyan 8-12 hónaposan megmutassa majd a másik kutyátoknak hogy ő magasabban helyezkedik el a ranglétrán mint ő, szóval a pár perces "verekedésre" számíthatsz.
2011. szept. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

sokszor fog korbejárni az udvaron*

bocsánat:)

2011. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

egyik kérdésnél olvastam:

"Nekem volt egy szukám, és most van egy kanom.

nagyon domináns kutya, csak erőskezű, gyakorlott kutyásnak ajánlanám, mivel 60-80 kiló színtiszta izmot nem fogsz tudni erővel visszafogni, ha ő menni akar...

Türkmenisztánban tigrisek, medvék, farkasok ellen védte a nyájat.

Viszonylag keveset eszik felnőttként (amúgy egy zabagép), de fontos, hogy minőségi kaját kapjon, különben csontrákja vagy más baja lesz.

Az én szukám általában jól kijött a többi kutyával, gyorsan lerendezték az erőviszonyokat - mondanom sem kell, harc nélkül hódoltak be neki a legdurvább kanok is. 8a nagytestűek is)

Viszont a szukákkal kibírhatatlan volt...

Volt is belőle gondunk rendesen.

lakott területnek még a közelében is csak pórázon sétáltatható, mi elkövettük azt a hibát, hogy a faluszélen elengedtük. látott valamit a bozótban, elrohant. 3 másodperc múlva egy megtermett kóborkutya teteme szaltózott a levegőben...

Szóval nagyon nem vicc ez a fajta.

Próbálták alkalmazni a rendőrségnél, de túl nagy a rizikója, hogy akit elkap, azt nem engedi el élve.

(Az enyémhez ha beugattak kisebb fejű kutyák a kerítésen, lenyúzta a képükről a bőrt, vagy leharapta a mancsukat...

Műanyag tálba ne adj neki enni, mert olyan falánk, hogy a tálat is megeszi.

Amúgy a gazdájához nagyon hűséges, ragaszkodó.

De nagyon nagy meló kivívni a tiszteletét, pláne, amikor az édes kis kölyök elkezd kamaszodni és felmérni az erejét..."

2011. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

amit az utolsó betűzött, az az én válaszom egy másik kájos kérdésre!:D

(első, második és harmadik válaszoló.:D)

2011. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tenyésztőtől 80.000, de inkább 100.000-nél kezdődik.

sajnos 25.000-ért is hozzá lehet jutni...


a szocializáció, amit valaki írt fontos, de úgy sem ér semmit...

arra támad, akire kedve van, ezt nem a gazda dönti el.

(és ez nem nevelés kérdése, ilyen a fajta.)


szerintem vedd fel a kapcsolatot egy tenyésztővel...

kérd meg, hadd menj el hozzá látogatóba, hogy megnézz élőben pár ilyen kutyát...



miért ezt a fajtát nézted ki magadnak egyébként?

2011. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mert egy kérdésnél azt írták h nagyon szereti a gyerekeket és nagyon jó házőrzző és én nagyon szeretem a juhászokat és ez megtetszett :D
2011. szept. 13. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!