Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon Tibeti spániel vagy...

Vajon Tibeti spániel vagy palotapincsi a kutyum? Link lenn.

Figyelt kérdés
Ma vetette fel anyós jelöltem h úgy nézki hogy a kutyum nem palota pincsi. szerintetek? [link]
2011. szept. 12. 18:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Pincsi jellegű keverék. Minden nyomott orrú, kistestű szobakutyára rámondják, hogy palotapincsi, holott közük nincs hozzá.

Így néz ki egy pekingi: [link]

A tibeti spániel meg nagyon ritka, törzskönyv nélkül nem szaladgálnak egyedek az országban, szóval erre maximum hasonlíthat a kutyád, de nem az.

2011. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Palotapincsiből is van ám több féle. és ez csak 1 a többiből. nem minden palotapincsi ilyen kis felmosofej.
2011. szept. 12. 21:11
 13/21 A kérdező kommentje:
Theia... drága.... jól lefikáztad akkor mind2 fajtát! Szted akkor mi az én kutyám ha egyik se? legyen már eszed! Te is csak fikázni tudsz! :S Nem hiszem el h mindig kifogom -_-" Mindenki csak fikázni tud.
2011. szept. 12. 21:21
 14/21 A kérdező kommentje:
tisztelet a kivételnek aki adott egy normális választ. -_-"
2011. szept. 12. 21:23
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Pedig Theia-nak igaza van. Nagyon sok embertől hallottam már, hogy a pekingi palotakutyának (ez a fajta rendes neve!) több fajtája van. NEM ez téves, nincs több fajtája. Egy pekingi palotakutya így néz ki: [link] Gyönyörű :) Nézd meg a Te kutyádról linkelt képet. Láthatod, hogy nem úgy néz ki. Ezeket hívják pincsi jellegű keverékeknek. Manapság az ország ilyenekkel van tele. A köznép ezt ismeri el mint palotapincsinek. Nekem is pincsim van, aki inkább Tibeti Spánielre hajaz, csupán a feje full pekingis úgy néz ki mint amint linkeltem. Benyomott fej ugyan az a szem, nézés. Csak a szőre az állása, oldalról mintha Tibeti lenne. Egyszer egy kutyakiállításon egy nő meg is kérdezte, hogy Tibeti spániel-e. Egyébként mindenki az utcán aki megállít felismeri, hogy pincsi.

Sajnos ennyire felhígították a fajtát, ez több év "munkája".

Tibeti Spánielt törzskönyvesen még ritkábban látni egyébként, mint Pekingi palotakutyát.

A Te kutyusod pedig (akárcsak az enyém is) az országban található pincsi jellegű pincsik egyike. De ettől még ugyanúgy szeretni való kismanók :)

2011. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Akiteki ***** válasza:
100%
Ilyen kutyusokat szoktak palotapincsinek titulálni. Hogy miből rakták össze, azt senki nem tudja, tele az ország velük. A pekingi palotakutya nem ilyen.
2011. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Akiteki ***** válasza:
100%
De annyiban igaza van anyósjelöltnek, hogy ezek a palotapincsik jobban hasonlítanak a tibeti spánielre. De az sem, mert attól is sok mindenben különbözik. Csak a feje hasonló.
2011. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Theia nem fikázott, teljesen tárgyilagosan leírta, hogy a kutyád pincsi jellegű keverék.

Miért kell ezen úgy kiakadni? Ha nem volt fontos a törzskönyv, akkor nyilván az sem volt az, hogy fajtatiszta legyen.

Egyébként mit változtat a lényegen, hogy pekingi, vagy tibeti, vagy keverék? Aranyos, szereted, ennyi.

2011. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy palotapincsi. Olyan van, hogy Pekingi Palotakutya. Ez a kutya egyébként szerintem Pekingi Palotakutyához sokkal közelebb áll, mint egy Tibeti Spánielhez. De ezt nehéz megmondani. Az arca nincs úgy standard szerűen benyomva, mint a Pekinginek, inkább olyan, mint a Tibetié. Viszont a színe meg Pekingi Palotakutya, nem pedig Tibeti. Az én Pekingim fajtatiszta (tk-es) Pekingi Palotakutya, hófehér. :-)


Szerintem kérdező inkább a kettő keveréke a tiéd. Szaporítók gyakran keresztezik a két fajtát, hogy a kiskutyák külseje változatosabb legyen. Ezt a keresztezést hívja a köznyelv tévesen Pincsinek. De erre maximum azt a kifejezést lehetne használni, hogy keverék, Pekingi és Tibeti keverék. Mindegy is. :-) Nem ez a lényeg. Szép, aranyos kutyus. És az látszik rajta, hogy nem fajtatiszta, de attól még aranyos. :-)

2011. szept. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tibeti spániel. :) nekem is olyan van :) palota pincsinek hosszú, földig érő szőre van, nem látod a lábait, rövidebbek, tömzsibbek. Mo-n én még nem láttam pekingit.
2013. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!