Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ölebtartòk! Melyik a...

ölebtartòk! Melyik a legokosabb öleb?

Figyelt kérdés
szeretnúèk venni egy szobakutyàt, de nem csak babusgatni akarom,hanem tanìtani is. valami olyat ajànlanàtok, ami tanulèkony is?
2011. szept. 13. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az uszkárokat, terriereket tudnám javasolni.
2011. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem fajtafüggő, henm genetikai adottság, és megfelelő nevelés, odafigyelés, gondoskodás! Minden kutyát lehet tanítani, csak van amelyikhez több idő kell! Szóval rajtad sok múlik!
2011. szept. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

egyetértek a második hozzászólóval, nincs olyan, hogy okosabb/butább fajta...


az én keverékem pl. egy agility zseni, gyakorlatilag tanítanom sem kellett, a második óra óta mindent hibátlanul csinál.


szerintem sok múlik azon, hogy mennyire ismered a kutyád, mennyire hatékonyan tudsz vele kommunikálni, és hogy motiválod.


ha erre ráérzel, akármilyen kutya gyorsan és jól tanítható.


(csak egy tipp: a pozitív, dicsérő nevelés sokkal hatékonyabb, mint a szigorú, parancsoló. pl. ne ordítozz a kutya után, hogy HOZZÁM, mert a kutyának ebből az jön le, hogy mérges a főnök, majd később odamegyek, ha már lenyugodott...)

2011. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Mindig a sajátod a legokosabb, legszebb.....
2011. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem bármilyen Bichon. Tündériek, okosak, nevelhetők.
2011. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
azért én az ölebeket nem ajánlom... szerintem igenis észrevehető a különbség... Legokosabbak a németjuhász, óangol juhász, nem véletlenül használják őket sok célra (mentő, vakvezető, mozgáskorlátozottakat segítő). Még azt is megtanulják, hogy hozd ide a távkapcsolót, meg tartsd a kosarat, és magától behozza az újságot. Végeredményben alkalmasak a lakásban tartásra is, de jobban érzi magát kertben. Nekem boxerem volt, sok mindenre meg lehetett őt is tanítani, ő azért volt tanulékony, mert imádott bohóckodni, játszani, persze azért olyasmikre nem lehetett, mint amit már fentebb leírtam. Abban egyetértek, hogy nem minden a fajta, egy flegmatikus személyiségű kutyát ugrani nem fogsz tudni megtanítani... Fontos, hogy érdeklődő legyen, semmivel ne lehessen elterelni a figyelmét, és szinte igya a gazdi szavait.
2011. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igenis van a fajták között különbség. Mégpedig a kitenyésztésük célja szerint. Egy olyan kutyától akitől soha az életben nem vártak el semmilyen feladatvégrehajtást vagy emberrel való együttműködést, azzal sokkal nehezebb mint egy céltudatosan munkára szelektált fajtánál, akinek az élete a gazdának való megfelelés.


Én tuti uszkárt vennék.

2011. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

jó, végül is én csak a Szinák-Veress Kutyaetológiában olvastam, hogy attól még, hogy egy németjuhász alkalmasabb munkavégzésre, nem mondhatjuk, hogy okosabb.


németjuhászból is vannak teljesen eltérő személyiségek.

és még az erre tenyésztett példányokból is szelektálják, hogy melyik való segítőkutyának, vagy rendőrkutyának...

2011. szept. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem van okosabb és butább kutyafajta. Van is róluk lista. Van kutya intelligencia teszt is. Van amelyik könnyebben tanítható fajta, van amelyik kevésbbé. Nekem Pekingi Palotakutyám van. Elég butuska. Mikor olvastam, hogy a 10 legbutább kutya listáján a hatodik helyet kapta, azt gondoltam, hogy ez hülyeség. De tényleg elég butuska. Bichon Bolognese kutyámat (már nem él) kb 10-15 perc alatt megtanítottam ülni, feküdni...stb. Pekingim meg annyira kis buta, kb 1 hét volt, mire csak az Ül parancsot el tudta sajátítani, illetve mire szegényem felfogta mit akarok tőle. Na mindegy is.


Szerintem Törpe Uszkár, Yorkshire terrier és Bichon-on a legokosabbak kistestű kutyák közül ilyen sorrendben. Utána Chihuahua, Törpepincser....stb.

2011. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem akarom megbántani a fajta kedvelőit, de pl a mopszok nem az eszükről híresek -.-
2011. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!